До суду на Державну агенцію з питань кіно подала новообрана генеральна директорка Довженко-Центру Олена Гончарук – вона вимагає таки укласти з нею контракт. Про це 15 червня повідомила у Facebook юридична компанія Axon Partners, яка представляє інтереси Гончарук.
Судове засідання призначено на 5 липня у Господарському суді Києва.
У чому суть
2 листопада 2022 року Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків. А у грудні опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника інституції.
Олена Гончарук брала участь у конкурсі, і 6 лютого виграла його вдруге – вона керувала закладом із 2021 року.
Контракт із новообраною директоркою мали підписати до 21 лютого, однак Держкіно надало документ для ознайомлення тільки в останній день.
За словами юристів, умови представленого документу відрізняються від типового контракту з керівниками держпідприємств та намагаються врегулювати відносини з Довженко-Центром, а не з його гендиректором.
Також умови передбачають разові доручення, які змінюють роботу інституції й виключають запропоновану на конкурсі програму розвитку.
Гончарук контракт підписувати відмовилася, і 9 березня направила до Держкіно протокол розбіжностей щодо контракту зі своїми коментарями та пропозиціями викласти окремі пункти в іншій редакції.
Держкіно відповіло, що ні з чим погоджуватися не буде. Пізніше в ефірі телемарафону очільниця інституції Марина Кудерчук заявила, що її дуже непокоїть те, що Гончарук досі не підписала контракт.
"Переможниця конкурсу так і не підписала контракт, а займається більше тим, що придумує якісь причини, щоб подавати позови, заперечення, якийсь шантаж свого роду йде, щоб не приступати до своїх обовʼязків і не нести відповідальність за свою діяльність", — заявила вона.
Інші позови до Держкіно
Довженко-Центр
16 серпня 2022 року стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
Уже 28 жовтня Довженко-Центр повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
27 березня 2023 року відбулося останнє підготовче засідання, а 2 травня почали розгляд справи по суті. Тоді представник Держкіно у суді зазначив, що офіційно Довженко-Центр не є фільмофондом та не має "предметів, віднесених до державної частини музейного фонду".
Національна спілка кінематографістів
Національна спілка кінематографістів України подала позов проти Кабінету Міністрів через постанову № 203 від 07 березня про подовження повноважень чинного складу Ради з державної підтримки кінематографії.
Крім того, Представники НСКУ також просили надати договір від Держкіно про надання адвокатських послуг з адвокатським об’єднанням, співзасновником і керівником якого є один із членів Ради.
За словами адвокатки Надії Денисюк, це може мати корупційну складову, оскільки об’єднання надає послуги Держкіно й в інших судових процесах, зокрема у процесі щодо Довженко-Центру.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!