Перейти до основного змісту
Комісія Київради підтримала відновлення історичної дачі в Пущі-Водиці. Що далі — пояснює активіст

Комісія Київради підтримала відновлення історичної дачі в Пущі-Водиці. Що далі — пояснює активіст

Ексклюзивно
Комісія Київради підтримала відновлення історичної дачі в Пущі-Водиці. Що далі — пояснює активіст
Садиба у Пущі-Водиці під час пожежі. Фото: Дмитро Перов/Facebook

Постійна комісія з питань культури Київради підтримала петицію про повернення державі та відновлення історичної садиби у Пущі-Водиці. Про це повідомив активіст та автор петиції Дмитро Перов.

Комісія одноголосно підтримала петицію щодо дачі Едуарда Брадтмана. Однак у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА сказали, що не мають повноважень у справі з історичною садибою.

"Департамент каже, що викуповувати пам’ятки — не його повноваження, а Мінкульту. І якщо ми, громадськість, маємо іншу думку, можемо звернутися до Мінкульту за роз’ясненнями. Тобто місто підтримало петицію, але сказало, що в нього нема повноважень", — розповів Дмитро Перов у коментарі Суспільне Культура.

Активісти 8 червня вже подали офіційний запит до Мінкульту щодо того, чи має Департамент КМДА повноваження звертатися до суду. Перов посилається на ч. 2 ст. 21 закону України "Про охорону культурної спадщини". Ця частина передбачає, якщо власник пам'ятки не може її зберегти, то орган охорони культурної спадщини може звернутися до суду, який дозволить органу викупити пам'ятку.

"Якщо Департаменту не вдасться знайти повноважень, плануємо звертатися до прокуратури щодо неналежного представництва інтересів громади", — поділився Дмитро Перов.

Комісія Київради підтримала відновлення історичної дачі в Пущі-Водиці. Але є нюанс — пояснює активіст
Активісти на зустрічі з представниками комісії Київради. Facebook / Дмитро Перов

Що відомо про садибу

Двоповерхова садиба на вулиці Миколи Юнкерова, 37, що в Оболонському районі Києва, є памʼяткою архітектури місцевого значення. Будівлю звели на початку XX століття за проєктом архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана.

Будинок зведений у формах історизму з елементами необароко та неоренесансу та має охоронний статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Садиба оздоблена дерев'яним мереживом, що характерно для Чернігівщини, а в Києві такі візерунки зустрічаються рідко.

Власником будівлі є підприємець і кандидат у депутати Київської обласної ради Руслан Браславський.

У 2020-му зафіксували щонайменше дві спроби підпалу садиби. Після цього, у 2021-му, Київська міська прокуратура зверталася до адмінсуду з вимогою зобовʼязати власника привести будівлю до належного стану.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок