Команда фільму Надії Парфан відмовилась брати участь у міжнародних фестивалях, де є росіяни

Команда фільму Надії Парфан відмовилась брати участь у міжнародних фестивалях, де є росіяни

Команда фільму Надії Парфан відмовилась брати участь у міжнародних фестивалях, де є росіяни
Фото: Takflix

Команда ігрового фільму "Це побачення" режисерки Надії Парфан ухвалила рішення зняти свій фільм з міжнародного кінофестивалю GoShort та IndieLisboa. Причиною стало те, що до конкурсних програм також увійшли російські фільми. Про це команда повідомила у пресрелізі.

Творча група фільму, що складається з режисерки Надії Парфан, акторки Діани Берг, продюсера Ілька Гладштейна та їхніх колег, зробила заяву про те, що команда не братиме участь у будь-яких міжнародних фестивалях, куди досі запрошують росіян.

Команда фільму "Це побачення" відмовилась брати участь у міжнародних фестивалях, де є росіяни
Команда фільму "Це побачення" на "Берлінале". Фото: Takflix

"Ми щиро розчаровані тим, що такі поважні кінофестивалі зайняли відсторонену позицію щодо російсько-української війни. Вони не усвідомлюють, що російське кіно та культура відіграють центральну роль в самоствердженні Росії на міжнародній арені — і несвідомо підтримують російський імперіалізм своєю програмною політикою", – йдеться у заяві.

Також творча група згадала колег, які вступила до лав ЗСУ та замінили камери на зброю, щоб чинити опір російськи окупантам. Серед них звукооператор фільму "Це побачення" та виконавиця однієї з головних ролей. А також влітку 2022 року росіяни взяли у полон та кинули до в'язниці кіноведучого та правозахисника Максима Буткевича, і вбили неподалік Бахмута режисера монтажу Віктора Ониська.

Команда фільму "Це побачення" відмовилась брати участь у міжнародних фестивалях, де є росіяни
Фото: Takflix

На думку команди фільму "Це побачення", участь Росії у заходах на кшталт кінофестивалів чи Олімпіади є легітимізацією столітнього імпералізму Росії та військових злочинів, які росіяни скоїли проти України, Сакартвело, Молдови, Сирії.

"Єдина функція, яку виконує російський фільм у конкурсній програмі міжнародного фестивалю — це маніфестація російського прапора, символу імперіалізму та терору.

З моменту оголошення офіційної програми фестивальні локації стають новими точками на загарбницькій мапі Путіна.

Обережно: поки ви читаєте цю заяву, російські солдати вбивають, катують і ґвалтують когось в ім’я "великоросійської культури", а ваш безсумнівно чудовий культурний захід використовується як ще одне виправдання російського шовінізму", – наголошує творча група у заяві.

Команда фільму "Це побачення" відмовилась брати участь у міжнародних фестивалях, де є росіяни
Фото: Takflix

Наприкінці заяви творча група додає, що справжні опозиційні кінематографісти з Росії самостійно знімають свої роботи з міжнародних кінофестивалів. Адже усе, що робиться під російським прапором, є свідченням підтримки Путіна. Команда пропонує всім свідомим росіянам вчиняти так само. А відбірників та відбірниць, програмерів та програмерок, організаторів та організаторок кінофестивалів закликають до солідарності.

"Поки останній російський солдат покине територію України, ми просимо вас не включати до ваших програм будь-які фільми, зняті в Росії і російськими кінематографістами. Мистецтво також є зброєю — і вам вирішувати, на кого її спрямувати", – зазначає команда фільму.

"Головний актор фільму – Київ": інтерв'ю з Іллею Гладштейном про фільм "Це побачення" та перспективи кіно в Україні

"Це побачення" – короткометражний фільм режисерки Надії Парфан про Київ під час війни. Це перша ігрова стрічка режисерки та перша, вироблена на платформі Takflix. Цього року вона потрапила до міжнародного короткометражного конкурсу 73-го Берлінського кінофестивалю та отримала спеціальну відзнаку Міжнародного журі.

Go Short – міжнародний кінофестиваль короткометражного кіно, який проходить у Нідерландах.

IndieLisboa – кінофестиваль незалежного кіно, що проходить у Лісабоні, столиці Португалії. Його було засновано в 2004 році.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок