Суд у справі Довженко-Центру: розгляд клопотання Держкіно

Суд у справі Довженко-Центру: розгляд клопотання Держкіно

Суд у справі Довженко-Центру: розгляд клопотання Держкіно
Фото: Анна Железняк/Суспільне

7 березня у Київському Господарському суді відбулось чергове підготовче засідання щодо справи Довженко-Центру проти Державного центру з питань кіно.

Розглядали зокрема клопотання, подане представниками Держкіно наприкінці попереднього засідання 21 лютого, яке стосувалося закриття провадження у справі.

Сьогодні адвокат Євгеній Шалденко обґрунтував це клопотання тим, що даний спір не підлягає розгляду в порядку Господарського судочинства. Також, за словами Шалденка, відсутній предмет спору.

Суд у справі Довженко-Центр Держкіно
Засідання у Київському Господарському суді. Фото: Анна Железняк/Суспільне

"Особливість судового розгляду полягає в тому, що особа звертається з позовом для того, щоб захистити своє право. А у нас уже декілька разів відкладалось підготовче засідання, ми так і не чуємо від позивача, яке ж право його порушене і що він збирається захищати.

Чомусь у нас така думка виникає, що мотиви позову зовсім інші, суб'єктивні, це якась незгода чи ще щось і зовсім не стосується самого підприємства і його безпосередньої діяльності", – говорить Євгеній Шалденко, адвокат, представник Державного агентства з питань кіно.

Довженко-Центр: кримінальна справа, перемога Гончарук та нові перевірки

Адвокатка Довженко-Центру Олеся Крижанівська повідомила, що зверталася до Окружного адміністративного суду щодо розгляду цієї справи, але там їй відмовили. Представники третьої сторони, Міністерства культури, зауважили, що закриття провадження у Господарському суді – це обмеження доступу до правосуддя.

Суд у справі Довженко-Центр Держкіно
Засідання у Господарському суді. Фото: Анна Железняк/Суспільне

Після перерви суддя Ірина Борисенко оголосила, що не задовольняє клопотання Держкіно, керуючись статтями №234 та №255 Господарського процесуального кодексу України. Ухвала набуває сили негайно і не може бути оскарженою окремо від рішення суду.

Наступним питанням на порядку денному було клопотання від представників Довженко-Центру про витребування доказів від Держкіно. Сторони та суд дійшли згоди про необхідність додаткового часу для ознайомлення з клопотанням та надання доказів. У підготовчому слуханні оголошено перерву, наступне призначено на 28 березня о 12:00.

Суд у справі Довженко-Центр Держкіно
Суд у справі Довженко-Центр Держкіно. ФОто: Анна Железняк

"Результат поки стабільний, незмінний, підготовче судове засідання перенесено на іншу дату. Ми думаєм, що клопотання незадоволене, суд визначився щодо питань, зазначених у клопотанні. Те, на скільки швидко ми перейдемо до розгляду справи по суті, залежить від учасників", – говорить Євгеній Шалденко, адвокат, представник Державного агентства з питань кіно.

"За нами не залишають права на правоту". Велике інтерв'ю з Оленою Гончарук про Довженко-Центр

"Враховуючи, що позивач, уже ознайомившись з нашим клопотанням про закриття провадження, сьогодні подав заяву про зміну підстав позову – процесуальний документ, який передбачає саме зміну обґрунтувань, з яких підстав вони будуть вважати незаконним. Тому ми не виключаємо, що ця позиція може змінюватися ще кілька разів", – додає Євгеній Шалденко.

Суд у справі Довженко-Центр Держкіно
Фото: "Довженко-Центр"

У свою чергу, адвокатка Довженко-Центру Олеся Крижанівська зазначає:

"Ми оскаржуємо наказ, який порушує права господарюючого об'єкту – Довженко-Центру. Він скасовує повністю його існування, втручається в господарську діяльність цього підприємства, тому цей наказ порушує права, він має бути визнаний нечинним, незаконним і скасованим".

Держкіно та Олена Гончарук не дійшли згоди за пунктами контракту

Олеся Крижанівська вважає, що ще може бути 2-3 підготовчих засідання. Це залежатиме від того, які ще документи будуть витребуватися сторонами. Адже адвокати подають клопотання, на які не отримують відповіді, й звертаються до суду, аби той їх витребував. Ця процедура передбачена процесом.

Суд у справі Довженко-Центр Держкіно
УНІАН

За словами Крижанівської, цим наказом було створено ще одне державне підприємство, яке вже припинило діяльність, яке має таку саму назву. А також є державна установа, якій мали б передаватися функції Довженко-Центру.

"Вони [Держкіно], просто не очікували, що ми також будемо подавати клопотання по суті. Вони подали клопотання про закриття провадження, ми його сьогодні слухали. Можливо, вони сподівалися, що провадження закриють і все", – додає Олеся Крижанівська.

Що відомо про конфлікт Держкіно та Довженко-Центру?

  • Довженко-Центр ще 13 липня 2022 року офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України.
  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 28 жовтня Довженко-Центр повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків.
  • 15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, Довженко-Центру, представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника Довженко-Центру.
  • 3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки Довженко-центру Олени Гончарук порушили кримінальну справу.
  • 6 лютого відбувся конкурс на посаду генерального директора Довженко-Центру. Його уже вдруге виграла Олена Гончарук, яка керувала інституцією з 2021 року.
  • 21 лютого — останній термін, коли Держкіно мало б підписати контракт з Оленою Гончарук, однак сторони не дійшли згоди за пунктами контракту, які стосуються прийняття нового статуту.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок