Підготовче засідання стосовно справи Довженко-Центру продовжено

Підготовче засідання стосовно справи Довженко-Центру продовжено

Підготовче засідання стосовно справи Довженко-Центру продовжено
Суддя Ірина Борисенко на підготовчому засідання у праві Довженко-Центру. 21 лютого 2023 р.

Сьогодні, 21 лютого, у Господарському суді Києві відбулося підготовче засідання щодо визнання незаконним наказу Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру. Метою засідання, за словами судді Ірини Борисенко, був збір доказів.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, до початку засідання суддя отримала 11 клопотань. Частину з них передали представники Держкіно, і більшість цих клопотань були відхилені. Зокрема, суд не задовольнив клопотання про залучення до судового процесу третіх осіб, таких як працівники Довженко-Центру, чиї права можуть бути порушені, та представники Державного архіву.

Останнє клопотання представники Держкіно передали наприкінці судового засідання. Воно стосується закриття провадження у справі і буде розглянуте на наступному підготовчому засіданні. Його призначили на 7 березня на 15:00.

Засідання у справі Довженко-Центру
Представники Довженко-Центру під час підготовчого засідання щодо визнання незаконним наказу Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру. 21 лютого 2023р. Фото: Анна Железняк / Суспільне

На думку представників підприємства "Національний центр Олександра Довженка", сторона Держкіно намагається затягнути розгляд справи.

"Міняючи адвокатів, оголошуючи безкінечні клопотання, які абсолютно не обґрунтовані, намагаються затягнути процес. Розуміючи, мабуть, що, якщо ми будемо розглядати по суті, то слухання цієї справи дуже швидко закінчиться. Будемо знайомитись, писати свою відповідь, зауваження і заперечення. Підстав для закриття провадження немає", — каже адвокатка Довженко-Центру Олеся Крижанівська.

За словами Олени Гончарук, яка перемогла на конкурсі на посаду генерального директора Довженко-Центру, Держкіно демонструє ефективність в розвитку судової справи проти Довженко-Центру, на відміну від розвитку кінематографу.

"Як сьогодні ми почули, що кінематографічна спадщина не є культурною спадщиною. Це просто "вау" відкриття. Чому настільки настирною є необхідність забрати колекцію звідти, де вона доглянута, досліджена, де знають, як про неї дбати і навіщо її віддати в установу, яка не веде господарської діяльності вже понад 10 років. В чому є така нагальна потреба? Можливо справа в майні, яким володіє Довженко-Центр і це майно на дуже гарний земельній ділянці в дуже гарному районі міста Київ", — зазначає Олена Гончарук.

Держкіно не зацікавлене у тому, щоб розпочати розгляд по суті справу про визнання незаконним наказу Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру, каже адвокатка і представниця інтересів Олени Гончарук Надія Денисюк. Більше того, за її словами, Держкіно своїм клопотанням про закриття провадження, намагається закрити справу на свою користь. Якщо суд задовольнить це клопотання, то представники Довженко-Центру оскаржать це рішення.

"Ми однозначно будемо оскаржувати цю ухвалу. Якщо така буде. З точки зору процесу, можливо, вони (Держкіно — ред.) ще будуть подавати клопотання, щоб ми не дійшли до розгляду справи по суті. Я сподіваюся, на наступному засіданні заслухаємо клопотання про закриття процесу і перейдемо до розгляду справи по суті. Але усе залежить від того скільки ще буде клопотань, від явки сторін, може бути ще і два, і три, і чотири засідання", — говорить Надія Денисюк.

Представники Держкіно не коментували свою позицію у цій справі.

Що відомо про конфлікт Держкіно та Довженко-Центру

Довженко-Центр ще 13 липня 2022 року офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України.

16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.

28 жовтня Довженко-Центр повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".

2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків.

15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, Довженко-Центру, представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється.

21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника Довженко-Центру.

3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки Довженко-центру Олени Гончарук порушили кримінальну справу.

Конкурс, який мав відбутися 3 лютого, перенесли на 6 лютого через повідомлення про замінування адміністративного приміщення Держкіно. Конкурс на посаду генерального директора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук.

Читайте також

"За нами не залишають права на правоту". Велике інтерв'ю з Оленою Гончарук про Довженко-Центр

На початок