З 17 до 19 березня у Нью-Йорку пройде щорічний фестиваль української сучасної музики (Ukrainian Contemporary Music Festival). Цьогоріч фестиваль присвячений пам’яті "батька" модерної української музики Бориса Лятошинського. Про це повідомили на Facebook-сторінці Українського інституту.
Вперше його провели у 2020 році.
"Ідея створення фестивалю з'явилася у мене минулого року, коли я приїжджала в Україну, щоб дослідити, як українська музика змінилася після Революції Гідності", – розповідала директорка фестивалю та дослідниця Лія Бетстоун
Фестиваль відкриється концертом "Inspiration | Натхнення", поєднавши в програмі твори Лятошинського із музикою композиторів, які надихали його, зокрема з Альбаном Бергом, а також учнями Лятошинського — Валентином Сильвестровим і Володимиром Загорцевим, членами неформального об’єднання шістдесятників "Київський авангард".
18 березня пройде концерт "Evolutions | Еволюції", де звучатимуть твори сучасних українських композиторів, які є новим поколінням композиторської школи, що бере свій початок від педагогічної роботи класика, зокрема Сергія Вілки, Олексія Войтенка, Анни Аркушиної та Яни Шлябанської.
У фінальному концерті "Conversations | Розмови" 19 березня представлять Третій і Четвертий струнні квартети Лятошинського разом зі Струнним квартетом №3 Бели Бартока, а також Секстетом американського композитора Аарон Копленда.
Мета фестивалю:
- привернути увагу до унікального внеску України в академічну музику;
- ознайомити аудиторію з творами молодшої генерації українських композиторів.
Борис Лятошинський — український композитор, диригент і педагог, один із основоположників модернізму та експресіонізму в українській класичній музиці.
Більше про Лятошинського читайте у матеріалі Суспільне Культура.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!