Український фільм "Бачення метелика" вийде в кіно навесні

Український фільм "Бачення метелика" вийде в кіно навесні

Український фільм "Бачення метелика" вийде в кіно навесні
. Фото: кадр із фільму "Бачення метелика"

6 квітня 2023 року на великі екрани українських кінотеатрів вийде драма "Бачення метелика" режисера Максима Наконечного.

Головна героїня картини — аеророзвідниця з позивним "Метелик", яка повертається з полону. Її чекають рідні, друзі, побратими та коханий. Але нове життя приносить і нові виклики.

Український фільм «Бачення метелика»
Постер до фільму "Бачення метелика". Надано пресслужбою

"Бачення метелика" — дебютна повнометражна робота режисера Максима Наконечного. Сценарій фільму він написав спільно з письменницею та режисеркою Іриною Цілик ("Земля блакитна, ніби апельсин", "Я і Фелікс").

У головній ролі знялась акторка Рита Бурковська, відома за стрічкою "Парфенон" Мантаса Кведаравічюса. Одну з ключових героїнь картини виконала знана драматургиня Наталка Ворожбит (сценаристка "Кіборгів", сценаристка й режисерка "Поганих доріг").

Світова прем'єра стрічки відбулася на Каннському фестивалі в програмі "Особливий погляд". На Одеському міжнародному кінофестивалі, який у 2022 році відбувся у межах Варшавського міжнародного кінофестивалю, картина здобула нагороду як "Найкращий український повнометражний фільм". Українська прем’єра стрічки пройшла на шостому Київському тижні критики.

"Бачення метелика" високо оцінили кінокритики. Так, видання The Hollywood Reporter написало, що фільм "вселяє надію", а гра Рити Бурковської "дуже виразна", Deadline назвало його "найсвоєчаснішим фільмом у Каннах", а Screen Daily написало про стрічку як "сувору, але переконливу".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок