Нацполіція надіслала запит до "Довженко-Центру" на видачу документів через справу проти Гончарук

Нацполіція надіслала запит до "Довженко-Центру" на видачу документів через справу проти Гончарук

Оновлюється
Нацполіція надіслала запит до "Довженко-Центру" на видачу документів через справу проти Гончарук
. Фото: Оля Носко

7 лютого "Довженко-Центр" отримав запит від слідчого Національної поліції щодо видачі документів — договорів, рахунків, замовлень, зарплатних відомостей тощо, починаючи з 15 квітня 2021 року. Про це повідомила пресслужба інституції 8 лютого у Facebook.

У запиті зазначається, що у провадженні слідчого знаходиться кримінальне провадження від 2 лютого, і на підставі статті 93 КПК УкраїниСтаття 93. Збирання доказівСторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом. сторона обвинувачення здійснює збирання доказів. Саме тому Нацполіція просить надіслати завірені копії документів.

"Копії треба надати впродовж 3 (трьох) днів, інакше обшуки і виїмка", — додають у "Довженко-Центрі".

Нацполіція просить надати, зокрема, договори, укладені інституцією щодо надання послуг, постачання товарів, обʼєктів інтелектуальної власності чи виконання робіт, додаткових угод та додатків, документи, що підтверджують нарахування та виплату премій, табеля відпусток, наказів про призначення/звільнення працівників закладу.

У коментарі для Суспільне Культура Олена Гончарук зазначила: "Ми зацікавлені у встановленні істини. Нам приховувати нічого, тому Центр відповідатиме на запити правоохоронних органів, як те передбачено законодавством".

Суд — частина третя: у Господарському суді Києва продовжують розглядати позов "Довженко-Центру" до Держкіно

"Держкіно як "потерпіла сторона" звернулося до Головного управління Нацполіції із "заявою про вчинення злочину в. о. генерального директора", маючи підозри в зловживанні владою або службовим становищем. Насторожує, що заяву було подано напередодні засідання конкурсної комісії, 2 лютого, і одразу ж було зареєстровано кримінальне провадження", — додають у "Довженко-Центрі".

Згідно з витягом із реєстру, підставою для відкриття справи стали матеріали та Акти перевірок діяльності центру, якими встановлено порушення законодавства в частині публічних закупівель, розпоряджання державними коштами та управління державним майном. Потерпілим у документі зазначено Державне агенство з питань кіно.

За словами представників "Довженко-Центру", Держкіно звинувачує керівницю інституції "в найстрашніших господарських гріхах", а серед претензій — переоцінка майна, яку вважає незаконною і завищеною, наполягає на збереженні застарілої вартості майна і навіть фіксує це у новій редакції статуту підприємства.

"Без такої підтримки неможливо триматися": Гончарук прокоментувала перемогу на посаду гендиректорки "Довженко-Центру"

В інтервʼю Суспільне Культура Олена Гончарук розповіла, що необхідні документи вони надавали та Держкіно отримувало їх.

"Органи управління наче постійно мають доступ і право запитувати у нас інформацію в належний спосіб. І коли потрібно вони це роблять. А коли потрібно – Держкіно приховують, що отримують від нас документи і розганяється інформація, що Центр не надає документів", — зазначила вона.

"Виглядає так, що Центр зайняв якусь ворожу позицію та не надає навіть обов’язкових документів. І таке оббріхування воно плямує нашу репутацію, викликає питання в зарубіжних партнерів і загалом це не дуже сприяє переможному настрою"
Олена Гончарук

6 лютого конкурсна комісія, сформована з представників громадських організації, Держкіно та самого "Довженко-Центру", обрала нового генерального директора закладу. Нею стала Олена Гончарук, яка уже виконувала обов'язки з 2021 року.

Однак протоколу засідання досі немає. Контракт із Гончарук у Держкіно мають підписати до 21 лютого. Водночас у коментарі Суспільне Культура очільниця інституції Марина Кудерчук зазначила, що не вважає конкурс обʼєктивним.

Що відомо про конфлікт Держкіно та "Довженко-Центру"?

  • "Довженко-Центр" ще 13 липня 2022 року офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України.
  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків.
  • 15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника "Довженко-Центру".
  • 3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки "Довженко-центру" Олени Гончарук порушили кримінальну справу.
  • Конкурс, який мав відбутися 3 лютого, перенесли на 6 лютого через повідомлення про замінування адміністративного приміщення Держкіно.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок