Проти колишньої в.о. генеральної директорки "Довженко-Центру" відкрили кримінальну справу

Проти колишньої в.о. генеральної директорки "Довженко-Центру" відкрили кримінальну справу

Проти колишньої в.о. генеральної директорки "Довженко-Центру" відкрили кримінальну справу
. Колаж Суспільне

3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки "Довженко-центру" Олени Гончарук порушили кримінальну справу. Про це повідомило видання РБК-Україна, опублікувавши витяг із реєстру.

Згідно з ним, підставою для відкриття справи стали матеріали та Акти перевірок діяльності центру, якими встановлено порушення законодавства в частині публічних закупівель, розпоряджання державними коштами та управління державним майном.

Потерпілим у документі зазначено Державне агенство з питань кіно.

У коментарі Суспільне Культура Олена Гончарук зазначила, що це є для неї повною несподіванкою.

"Чогось такого варто було чекати. "Брудна бомба" якраз перед другим конкурсним засіданням, на якому вже представляють програми і відбувається відбір керівника Довженко-Центру. Засідання сьогодні, 3 лютого, о 12:59. Відомості про заяву Держкіно було внесено вчора, 2 лютого, близько 19", — написала вона у своєму Facebook.

Проти колишньої в.о. генеральної директорки "Довженко-Центру" відкрили кримінальну справу
Проти колишньої в.о. генеральної директорки "Довженко-Центру" відкрили кримінальну справу. Фото: РБК-Україна

Що відомо

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
  • 10 та 11 листопада працівники СБУ, поліції та прокуратури проводили обшуки в Центрі. За словами співробітників, шукали документи, повʼязані із колишнім директором та забудовником. Залишаючи будівлю, силовики не надали працівникам установи копії протоколу, а також забрали печатку ДЦ.
  • 15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі, Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється.
  • 17 листопада Юлія Каждан написала заяву про звільнення з посади в.о. директора ДП "Національний центр Олександра Довженка" у зв'язку з розчаруванням у "культурній спільноті". Держкіно призначило нового тимчасового в.о гендиректора. Ним став Андрій Алферов.
  • 29 листопада відбулось підготовче засідання Господарського суду щодо позову. Однак слухання відклали на 20 грудня у звʼязку з клопотанням представника Держкіно.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника "Довженко-Центру".
  • 23 січня опублікували список претендентів на посаду генерального директора. 3 лютого має відбутися засідання конкурсного журі та визначення нового керівника Центру.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок