Українська акторка Оксана Черкашина отримала нагороду у FIPRESCI на Palm Springs International Film Festival за найкращу жіночу роль за роботу у стрічці "Клондайк" Марини Ер Горбач. Про це 16 січня повідомили на Facebook-сторінці Державного агенства з питань кіно.
Разом з Оксаною Черкашиною нагороду за "Найкращу чоловічу роль" за версією FIPRESCI отримав Алі Джунджо за фільм "Країна радості" ("Joyland", Пакистан).
Загалом у фестивалі брали участь 134 фільми з 64 країн світу, з них 27 показів були прем'єрними.
"Мене сильно вразила реакція глядачів. Було багато запитань про Україну та роботу над стрічкою, але справжньою несподіванкою стало те, як сильно фільм зачепив глядачів спогадами про досвід еміграції, депортації, вимушеного переселення і попри все — бажанням жити", — зазначила режисерка стрічки Марина Ер Горбач
Про що фільм "Клондайк"?
Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їхнє життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.
Головні ролі у картині зіграли Оксана Черкашина, Сергій Шадрін та Олег Щербина.
Світова прем'єра стрічки відбулась у межах фестивалю незалежного кіно Sundance, де Ер Горбач здобула нагороду за кращу режисуру світового художнього кіно (драма).
"Клондайк" також отримав приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатами глядацького голосування в рамках конкурсної фестивальної програми "Панорама" на 72-му Берлінському кінофестивалі.
Також стрічку відзначили призом екуменічного журі. Ця нагорода присуджується фільмам як і за мистецьку цінність, так і за їх гуманістичну проблематику.
Фільм отримав одразу п’ять нагород кінофестивалю Hamilton Film Festival у Канаді. Це і "Найкращий повнометражний фільм", і "Найкращий режисер", і "Найкращий сценарій", і "Найкращий оператор", і "Найкращий звук".
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!