Майже 4 мільйони переглядів: у "Вікіпедії" назвали найпопулярніші статті 2022 року

Майже 4 мільйони переглядів: у "Вікіпедії" назвали найпопулярніші статті 2022 року

Майже 4 мільйони переглядів: у "Вікіпедії" назвали найпопулярніші статті 2022 року
. Вікіпедія. Фото: Getty Images

Громадська організація "Вікімедіа Україна" проаналізувала статистику відвідувань українського розділу "Вікіпедії" та виділила 50 найпопулярніших статей року. Список опублікували 11 січня.

"Під час російської збройної та інформаційної агресії в українському суспільстві зросла популярність української Вікіпедії як важливого та цінного джерела інформації", – зазначають в ГО.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що українська "Вікіпедія" у 2022 році вперше подолала річний рубіж в 1 млрд переглядів.

Найпопулярнішою у 2022 році стала стаття "Російське вторгнення в Україну (2022)", яка отримала майже 4 мільйони переглядів.

У ТОП-4 також потрапили статті про радника Офісу Президента України Олексія Арестовича та очільника українського націоналістичного руху Степана Бандеру.

вікіпедія
Фото: Вікімедія Україна

Крім того, часто цікавилися статтями на теми, повʼязані з захистом України від російської агресії:

вікіпедія
Фото: Вікімедія Україна

"Уперше одразу п’ять статей українською мають понад мільйон переглядів — раніше це була максимум одна стаття на рік. Уперше найпопулярнішим історичним діячем року став Степан Бандера, а Тарас Шевченко не потрапив навіть до десятки", — зазначив заступник голови Правління ГО "Вікімедіа Україна" та адміністратор української "Вікіпедії" Микола Козленко.

З рейтингу виключили низку статей, відвідуваність яких пояснюється технічними причинами, а не органічним інтересом, зокрема статті про YouTube, Google, Alphabet Inc., Facebook тощо.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок