У The New York Times визначили найкращі книжки 2022 року

У The New York Times визначили найкращі книжки 2022 року

У The New York Times визначили найкращі книжки 2022 року
. Фото: Львівської міської ради

30 листопада на сайті The New York Times опублікували список 10 найкращих книжок, що вийшли цього року. До добірки увійшли художні та науково-популярні видання.

Серед авторів – володарі Пулітцерівської премії, дописувачі The New Yorker та ті, хто мають не одну книжку у списках бестселерів.

Розповідаємо про книги, що увійшли до списку:

Дженніфер Іґан. The Candy House

Це своєрідне продовження її роману "Візит загону горлорізів", що 2011 року отримав Пулітцерівську премію. Тут авторка долала елементи антиутопі – тепер її персонажі є творцями та в’язнями всесвіту, сповненого технологічними дивами.

Клер-Луїз Беннет. Checkout 19

Друга книжка британської письменниці. Це історія молодої жінки, яка виросла у робітничому районі Лондона. Вона закохана у читання

Редактори The New York Times називають її експериментальною, та сюрреалістичною, такою, що здатна подарувати чисте задоволення від прочитання літературного твору.

Барбара Кінгсолвер. Demon Copperhead

Роман є наближеним переказом "Девіда Копперфілда". Чарльза Дікенза. Події книжки відбуваються у сучасних Аппалачах, порушуючи питання дитячої бідності, опіоїдної залежності та міркуючи про формування свідомості митця.

Намвалі Серпелл. The Furrows

Американсько-замбійська письменниця досліджує природу горя, те, як воно може викривити плин часу, змінити спогади та спонукати людину мріяти про альтернативну реальність

Ернан Діаз. Trust

У книзі автор розкриває таємниці формування американських багатіїв на початку ХХ століття, розповідаючи про кар’єру нью-йоркського фінансиста та загадкові таланти його дружини.

Редактори ​​The New York Times зазначають, що своїм романом Діас віддає належне творчості Генрі Джеймса до Хорхе Луїса Борхеса.

У The New York Times визначили найкращі книжки 2022 року
У The New York Times визначили найкращі книжки 2022 року.

Ед Йонг. An Immense World: How Animal Senses Reveal the Hidden Realms Around Us

Йонг наводить багато дивовижних фактів про тварин, які мають привести читача до розуміння того, наскільки люди насправді маленькі у величезному світі інших істот.

Хуа Хсу. Stay True: A Memoir

Автор зосереджує свою різнобічну діяльність на дослідженні іммігрантської культури США, а також сприйняття суспільством мультикультуралізму.

Рейчел Авів. Strangers to Ourselves: Unsettled Minds and the Stories That Make Us

У цій детальній книзі авторка пише про людей, які мають психічні розлади, починаючи з власного досвіду, коли Рейчел у шість років дізналась, що хвора на анорексію.

Лінда Віллароса. Under the Skin: The Hidden Toll of Racism on American Lives and on the Health of Our Nation

Авторка простежує вплив спадщини рабства та доктрини боротьби з чорношкірістю, яка виникла, щоб її філософськи виправдати, на здоров’я чорношкірих: репродуктивне, екологічне, психічне тощо

Фінтан О’Тул. We Don’t Know Ourselves

Редактори The New York Times називають його книжку "амбітним проєктом, що втілений у життя з великим ентузіазмом". Автор розповідає про Ірландію, яка переживає різкі зміни, і, разом з тим, подає власну біографію.

85,9% видавництв в Україні продовжують свою роботу під час війни

Раніше видання The New York Times публікувало огляд перекладів англійською 3 книг українських авторів 2022 року. До списку увійшли "Сірі бджоли" авторства Андрія Куркова, "Щасливі падіння" Євгенії Білорусець та "Оформляндія, або Прогулянка в Зону" Маркіяна Камиша.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок