У музеях Москви прибирають експонати, що нагадують про війну з Україною

У музеях Москви прибирають експонати, що нагадують про війну з Україною

У музеях Москви прибирають експонати, що нагадують про війну з Україною
Митців змушують змінювати картини, щоб уникнути натяків на війну з Україною. Фото: @istories_media/Twitter

З початку повномасштабного вторгнення в московських музеях сучасного мистецтва почали змінювати й знімати експонати, які можуть нагадувати про події в Україні. 20 жовтня про це повідомили російські ЗМІ.

Після 24 лютого за підписи антивоєнних листів або публікації постів проти російського вторгнення кураторів і художників усувають від виставок. У деяких випадках заходи скасовують на прохання Департаменту культури Москви.

Раніше фінальне рішення про те, що буде показано, ухвалював куратор виставки, тепер це робить Департамент. Куратори зобов'язані надавати чиновникам досьє на художників із посиланнями на їхні соцмережі, щоб не допустити роботи людей з антивоєнною позицією.

Усі розпорядження надходять від чиновників усно, без офіційних документів. Серед вимог: варто уникати зображення оголених тіл і відірваних частин, щоб "мінімізувати будь-які асоціації, пов'язані з війною".

Пляшка львівського пива із зображенням Путіна стала експонатом Британського музею
У музеях Москви прибирають експонати, що нагадують про війну з Україною
Московський музей сучасного мистецтва. Фото: Вікіпедія

Ще одна вимога з боку Департаменту до кураторів — визначати самим і не дозволяти брати участь у виставках художникам, які були на акціях протесту проти війни, підписували антивоєнні листи або взагалі будь-яким чином висловлювали свою позицію.

Одна з художниць розповіла, що її фотоколажі зі скриншотів відео з падаючими літаками та іскрами не включали до експозиції у Московському музеї сучасного мистецтва (ММОМА). Після цього вони з куратором вирішили замазати частину з літаками, аби експонати могли виставити.

У МЗС вважають що "воєнний стан" створює привід для незаконного вивезення українських культурних об’єктів до РФ

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок