Програмна директорка BookForum розповіла, чого очікувати від цьогорічного фестивалю

Програмна директорка BookForum розповіла, чого очікувати від цьогорічного фестивалю

Програмна директорка BookForum розповіла, чого очікувати від цьогорічного фестивалю

З 6 по 9 жовтня 2022 року у Львові відбудеться 29-й міжнародний BookForum. У ефірі Радіо "Культура" програмна директорка фестивалю Софія Челяк розповіла, якою є цьогорічна програма фестивалю, коли відбудеться захід та як до нього зможуть долучитися книголюби.

"Головні зміни фестивалю цього року спричинені повномасштабним вторгненням Росії на територію України. Найбільш помітна зміна, яку наші глядачі й відвідувачі зможуть побачити, — це скорочення програми до 20 заходів, які будуть відбуватися з трансляцією з України, але фізично доступ до локацій, де будуть відбуватися заходи, буде обмежений. Це робиться з метою гарантування безпеки", – зазначила вона.

За словами програмної директорки,  цьогорічні 20 заходів будуть відбуватися без кураторів: "До нас приїдуть 15 іноземців та 20 українських авторів. Усі ми будемо говорити про те, що змінилося у світі після початку російсько-української війни в 2014 році, якою повинна бути робота інтелектуалів для того, щоб зрозуміти, яких помилок ми всі припустилися і що робити в майбутньому, як керуватися принципом "ніколи знову".

"Для української аудиторії ми створюємо можливість, по-перше, побачити, що українські автори перебувають на рівні зі світовими інтелектуалами, адже Росія роками насаджувала нам почуття меншовартості, і зараз — найкраща нагода побачити, що наші люди не відрізняються, а в певних питаннях є навіть компетентнішими, ніж їхні іноземні колеги".

Одним з партнерів BookForum став британський фестиваль Hey Festival, і завдяки цьому партнерству трансляцію подій можна буде подивитися у всьому світі англійською та іспанською мовами.

"Фестиваль відбуватиметься 6-9 жовтня в трансляції з міста Львова, а всю найактуальнішу інформацію можна знаходити на сайті bookforum.ua та в соціальних мережах Форуму видавців. Також генеральним партнером є Суспільне мовлення, тому дізнатися про перебіг фестивалю можна буде й на ресурсах Суспільного", – підсумувала Челяк.

Детальна програма буде опублікована на ресурсах Book Forum та його партнерів 13 вересня.

Більше про письменників і книжки в Україні

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок