24-річний Хаді Матар із Нью-Джерсі, якого звинувачують у замаху на вбивство письменника Салмана Рушді, зізнався, що він прочитав лише дві сторінки "Сатанинських віршів" перед тим, як здійснити на нього напад. Про це 1 вересня повідомляє Telegram-канал "Непозбувний книгочтун" з посиланням на видання New York Post.
"Я прочитав пару сторінок. Я не прочитав усе від початку до кінця, – зізнався хлопець. Мені не подобається ця людина. Я не думаю, що він дуже хороша людина. Він атакував іслам, він атакував їхні переконання, системи вірувань".
Хоча Матар менш знайомий із письмовими роботами Рушді, він сказав, що дивився відео автора на YouTube: "Я бачив багато лекцій. Мені не подобаються люди, які так нещирі".
"Коли я почув, що він вижив, я, мабуть, був здивований", — сказав Хаді Матар у коментарі для New York Post.

12 серпня під час літературного вечора в штаті Нью-Йорк на Рушді було скоєно напад. 75-річний письменник дістав ножові поранення у шию та живіт.
Британська письменниця, авторка книг про Гаррі Поттера Джоан Ролінґ отримала погрози у Twitter через підтримку, яку вона висловила письменнику. Вона написала: "Жахливі новини. Зараз мені дуже погано. Нехай з ним все буде добре". Користувач соціальної мережі під іменем Meer Asif Asiz відповів: "Не хвилюйся. Ти наступна".
Салман Рушді — британський письменник, критик, публіцист індійського походження, президент американського ПЕН-центру, президент і засновник Міжнародного парламенту письменників. За роман "Сатанинські вірші" іранський духовний лідер Аятолла Хомейні закликав стратити автора, після чого Велика Британія та Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини, а Рушді довгий час вимушений був переховуватися під охороною.
Більше про письменників і книжки в Україні
- "Моя країна – це народ". Які історичні книжки стануть у пригоді українцям
- 5 книг про "Іловайський котел": спогади, хроніка та щоденник лікаря
- Іван Франко: 13 фактів до дня народження ідейного архітектора української нації
- Злість – важлива. Фрагмент із книги "Ключі сили" Світлани Ройз
- Улюблені книжки незалежності: 90-ті, війна та робота з травмами
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!