Формуванням "білого списку" російських артистів буде займатися СБУ

Формуванням "білого списку" російських артистів буде займатися СБУ

Формуванням "білого списку" російських артистів буде займатися СБУ
.

19 червня Верховна Рада України прийняла рішення про заборону публічного виконання російських пісень та їхнього використання на радіо та телебаченні. Рішення про включення до переліку та виключення з нього того чи іншого російського виконавця буде ухвалювати СБУ. З МКІП можуть погоджуватись лише форма, зміст, порядок подання і розгляду заяви про включення, пояснили представники Міністерства 25 червня на своєму сайті.

Міністерство культури та інформаційної політики України пояснило, як російські артисти зможуть потрапити до "білого списку".

Щоб потрапити до "білого списку", артисти мають:

  • подати заяву встановленої форми до СБУ (подати можуть представники або організатор гастролей);
  • подати декларацію на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах, що містить заклик до держави-агресора негайно припинити агресію проти України, зобов’язання утримуватися від будь-яких дій чи кроків, які могли б свідчити про підтримку агресії проти України;
  • надати згоду на публікацію такої декларації;
  • не входити до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

"З МКІП можуть погоджуватись лише форма, зміст, порядок подання і розгляду заяви про включення. Всіма іншими питаннями виконання цього закону займається лише СБУ. При цьому Служба має право не розкривати підстав, які стали причиною відмови у включенні особи до Переліку чи виключення із нього", – зазначили у міністерстві.

З повним текстом закону можна ознайомитися тут.

Формуванням "білого списку" російських артистів займається СБУ
Формуванням "білого списку" російських артистів займається СБУ. Фото: сркнішот сайту

Більше про зміни в українському культурному законодавстві

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок