GORIM!: “Культура розвивається, але все одно упирається в наше коріння”

GORIM!: “Культура розвивається, але все одно упирається в наше коріння”

GORIM!: “Культура розвивається, але все одно упирається в наше коріння”
. Фото надане артистом

Проєкт Gorim! народився з уяви харків’янина Віктора Нікіфорова. Хлопець двічі пробував свої сили в шоу “Голос Країни”. До фіналу не дійшов, але мрію свою не полишив і самотужки випустив один мініальбом й низку синглів. Початок гарячої фази війни застав його в процесі роботи над піснями нового альбому.

В ефірі “Вікенду Нової Музики” на Радіо "Промінь” артист презентував свій новий сингл “Сяйво” на вірші Василя Стуса, а також розповів, чим зараз є проєкт Gorim!, за яких умов може побачити світ його нова платівка та чи планує взяти участь у нацвідборі на “Євробачення-2023”.

GORIM!: “Культура розвивається, але все одно упирається в наше коріння”
GORIM!. Фото надане артистом

"Не знаю, чи багато людей зараз читають вірші"

Ти родом із Харкова. Чи все гаразд із твоїми рідними та з твоїм будинком?

З моїми рідними все гаразд. З будинком не дуже: в під'їзд потрапила чи ракета, чи щось інше. У Харкові вся моя сім'я — дід, сестра, родичі. А мій дім стоїть на крайній точці міста, яка ближче до Росії. Це район селища Жуковського, поруч Білгородське шосе. Коли все почалося, там було дуже гучно.

Твоє життя зараз дуже змінилося?

Так, дуже. Але ми продовжуємо робити музику і сьогодні ми тут.

Що або, можливо, хто надихнув тебе на створення нового треку “Сяйво”?

Я зробив демозапис у київській студії, яку ми зібрали ще до повномасштабного вторгнення. Ми хотіли запускатися як працююча студія, але війна все змінила. Десь за тиждень до війни я створив демозапис і написав приспів. “Сяйво” — то було перше слово. А потім я знайшов вірш Василя Стуса, він якось одразу ліг на музику.

Не знаю, чи багато людей зараз читають вірші. Зараз такий час, що всі у TikTok, Instagram, серіалах — культура розвивається. Але вона все одно упирається в наше коріння. Тому я подумав, чому б ні? Чому б не взяти вірш Стуса? Я показав деяким своїм знайомим пісню, вони послухали та сказали, що це дуже круто, музика дуже сінематографічна. І я вирішив, що буду випускати цей трек.

Gorim! — це проєкт чи гурт? І в чому різниця?

Gorim! — це я. До цього ми працювали з Пашею (Паша Зеленов, саундпродюсер Gorim!, прим.ред.). Ми працюємо й зараз, але він трохи відійшов від справ. А пісню “Сяйво” ми записували разом із Михайлом Олійником. Це львівський саундпродюсер, ми зустрілися з ним у Львові. Я шукав людину, яка допоможе мені завершити пісню. Адже коли я їхав у Львів, я нічого з собою не взяв: ні комп’ютер, ні звукову карту. Я знайшов студію і там ми познайомилися з Мішею та зробили цю пісню.

Зараз я збираю альбом. Працював над ним ще до війни, але пісні в ньому не про те, що зараз нам треба. Коли війна закінчиться, і обов'язково нашою перемогою, — тоді я випущу той альбом.

GORIM!: “Культура розвивається, але все одно упирається в наше коріння”
Фото надане артистом

"Я слухаю гарну музику і хочу робити гарну музику"

Ти працюєш у жанрі танцювально-розважальної музики. Як під час війни тобі вдається робити свою роботу?

У мене були різні пісні, і розважальні також. “Сяйво” — це не розважальна пісня. Вже готова інша пісня, яку ми робили з іншим саундпродюсером. Вона матиме назву “Коли мене немає вдома” і теж буде про ці часи. Вона трохи веселіша за звучанням, але в неї більш філософський текст.

У 2022 році тобі не вдалося потрапити до фіналу національного відбору на пісенний конкурс “Євробачення”. Чи будеш ти подавати заявку на наступний нацвідбір?

Можливо й так, якщо в мене буде пісня, адже це дуже важливо. Це велика відповідальність, а я така людина, яка любить все робити якісно. Не тільки по звучанню, а й по сенсах. Я слухаю гарну музику і я хочу робити гарну музику.

GORIM!: “Культура розвивається, але все одно упирається в наше коріння”
Фото надане артистом

Більше про українську музику читайте тут

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок