ЮНЕСКО відмовилась виключати Росію з організації

ЮНЕСКО відмовилась виключати Росію з організації

ЮНЕСКО відмовилась виключати Росію з організації
. з відкритих джерел

31 травня Україна звернулась до ООН стосовно позбавлення РФ статусу держави-члена ЮНЕСКО у зв'язку з руйнуванням Росією української культурної спадщини. Відповідну постанову підтримала Верховна рада. Однак ЮНЕСКО виключає можливість позбавлення РФ членства організації. Про це повідомили у виданні Your Art.

"Кожна держава-член ООН має право на членство в ЮНЕСКО відповідно до Статуту ЮНЕСКО (стаття II). Тільки держави-члени ЮНЕСКО, виключені з Організації Об'єднаних Націй, позбавляються членства в ЮНЕСКО", – заявили в організації.

За словами голови партії "Слуга народу" Олени Шуляк, Росією було пошкоджено або знищено вже понад 250 культурних пам’яток. Це зокрема церкви, музеї, пам’ятники, заповідники, будинки культури, театри, бібліотеки та історичні будівлі.

ЮНЕСКО відмовилась виключати Росію із організації
Російські війська пошкодили уже понад 250 культурних памʼяток в Україні. Фото: Ihor Dovbysh/Facebook

Водночас у комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО заявили, що його 45 сесія не відбудеться в Казані в червні, як було заплановано спочатку.

"Неможливо провести 45-у сесію Комітету всесвітньої спадщини ні в Казані, ні під головуванням Росії, поки остання знищує в Україні "видатну універсальну цінність". На карту поставлено авторитет ЮНЕСКО та Конвенції 1972 року про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини", – повідомили представники комітету.

Також Росію не допустили до участі в тематичній конференції Організації об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури, присвяченій Всесвітньому дню свободи преси 3 травня.

"Позбавляючи російських журналістів і громадських діячів можливості обговорювати актуальні для всього міжнародного співтовариства питання, організатори підривають довіру до конференції як майданчика для неупередженого та професійного діалогу", — стверджують у МЗС Росії.

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, скорочено ЮНЕСКО — міжнародна організація, спеціалізована установа ООН, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам'яток культури тощо.

На початку 2013 року кількість країн-учасниць становила 195. У 2017 році Ізраїль та США заявили про вихід з організації. Головний осередок ЮНЕСКО знаходиться в Парижі. Україна є членом ЮНЕСКО від 1958 року.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок