Снайдер назвав 10 причин, чому світові потрібна перемога України

Снайдер назвав 10 причин, чому світові потрібна перемога України

Снайдер назвав 10 причин, чому світові потрібна перемога України
. Фото: PINCHUKFUND.ORG

Американський історик та письменник Тімоті Снайдер у спеціальному зверненні під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму назвав 10 причин, чому Україна має перемогти у воєнному протистоянні з Російською Федерацією. Український переклад промови виклав на своїй сторінці у Facebook дипломат Данило Лубківський.

1. Перемога України — це єдиний шлях досягнення миру, як найбільш фундаментальна причина.

"Перемога Росії призведе до подальшої російської агресії. Капітуляція України означатиме продовження російських звірств на українській землі", — зазначає Снайдер

2. Перемога України важлива для безпеки регіону.

Це важливо також і для сусідніх країн, для народів Балтії, Польщі, Румунії, Молдови які першими на собі відчують перемогу російської армії.

3. Немає жодного іншого шляху захистити українських громадян, окрім як перемога України.

"Єдиний шлях убезпечити 40 мільйонів українців — це припинення війни, а єдиний шлях припинення війни — це перемога України", — додає історик.

4. Перемога України дуже важлива для захисту демократії.

Україна – демократична держава, що робить її непередбачуваною та нестерпною для путінського режиму.

5. Українська перемога важлива для демократичних країн загалом.

Якби Росія виграла цю війну, це була б величезна перемога для всіх сил, що протистоять демократії, для всіх, хто хоче повалити демократію шляхом насильства. Перемога України – це перемога тих, хто вірить у закон.

6. Перемога України — це перемога держави, яка традиційно вважалася периферійною та колоніальною щодо сили, яка вважала себе центром та імперією.

Це важливо для захисту базового принципу: всі нації рівні, а держави заслуговують на повагу. "Іншими словами, перемога України — ще один поштовх до постімперіалістичного світу", — переконаний він.

7. Ця причина стосується пам’яті про Другу світову війну.

За словами історика, для Путіна уроки Другої світової війни мають за собою те, що потрібно більше війни, що все можна вирішити тільки воєнним шляхом, і таке прочитання не може перемогти. Війна України з російськими окупантами – можливість захистити такі цінності, як толерантність до відмінностей, важливість верховенства права та плюралізм, важливість співпраці між демократіями.

8. Перемога України дуже важлива для майбутнього Росії.

Поразка потрібна у першу чергу самій Росії. "Дуже важливо, аби росіяни перестали сприймати міжнародну політику як збирання земель на основі абсолютно неправдивих міфів. Вважаю, для росіян та майбутньої російської влади важливо натомість думати про майбутнє Росії та її реальні інтереси", — зазначає Снайдер. Водночас він наголошує, що Україну цей пункт не обходить, а українці не мають думати про це.

9. Україна є величезним виробником продовольства для решти світу.

Нині очевидно, що Росія експропріює українське продовольство та блокує постачання українських сільгосппродуктів світу. "Якщо війна так триватиме, людям в Африці та по всьому світу загрожуватиме можлива, а потім і реальна н їжі. Це може потягнути за собою не лише голод та смерті, а й політичну нестабільність. Перемога України та відновлення світової торгівлі дозволить запобігти цьому", — наголошує він.

10. Перемога України допоможе не лише українцям, а й усім нам спрямувати свою увагу до майбутнього.

"Проблема російської пропаганди — і проблема, притаманна нам усім, хоча й у легшій формі, — це те, що вона базується виключно на минулому. Вона базується на пошуку якогось моменту в історії, коли вони мали рацію, а решта — ні. Це не те, що потрібно. Усім нам потрібне майбутнє", — підсумував історик.

"Якби українці не боролися, якби капітулювали, наше майбутнє, майбутнє демократій було б зараз дуже похмурим. Українці своєю боротьбою дають іншим демократіям час. Думаю, треба використати цей час, щоб подумати про майбутнє".

Тімоті Снайдер — американський історик, письменник, дослідник історії Східної Європи, публічний інтелектуал, постійний член Інституту гуманітарних наук у Відні. Професор Єльського університету.Займається переважно історією XX століття. Дослідник націоналізму, тоталітаризму та голокосту. Володіє українською мовою. У монографії "Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним" Снайдер обґрунтував тезу про те, що нацистський та радянський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, країн Балтії та в західних областях Росії.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок