Поняття "рашизм" пропонують внести до Оксфордського та Кембриджського словників

Поняття "рашизм" пропонують внести до Оксфордського та Кембриджського словників

Поняття "рашизм" пропонують внести до Оксфордського та Кембриджського словників
Фото: пресреліз

Група київських креативників та активістів розпочали інформаційну кампанію #BrandNewFascism, метою якої є ввести слово "рашизм" у мовленнєве середовище, а також офіційно вписати до найповажніших світових словників Оксфордського та Кембриджського. Про це активісти повідомляють у пресрелізі.

"Зараз ми, українці, пропонуємо внести до офіційних словників англійської мови, яка є головною мовою інтернаціонального спілкування, слово "рашизм" (eng: rashism or ruscism), щоб називати ідеологію та владний російський режим, що розпочав війну та здійснював воєнні злочини в Україні, Грузії, Чечні та Сирії, — кажуть активісти, — В останні роки найбільшою гордістю росії є перемога над фашизмом і нацизмом у Другій світовій війні.

Більш того — статус переможця є для російської влади фундаментом її самолегітимізації та самоповаги. Але сьогодні все свідчить про те, що Росія XXI сторіччя за своєю ідеологією та методами ведення війни є реінкарнацією фашизму, який переродився у вигляді "рашизму".

Поняття "рашизм" пропонують внести до Оксфордського та Кембридзького словників
Український телеведучий Тимур Мірошниченко теж підтримав акцію. Фото: Пресреліз

Слово "рашизм" уже активно вживають українські журналісти, телеведучі та лідери думок. Його можна почути як у промовах Володимира Зеленського, так і побачити на сторінках New York Times у статті Тімоті Снайдера. Нещодавно у Wikipedia створили окрему сторінку для цього визначення — більше ніж 24 мовами та з великою кількістю посилань.

Підтримати ініціативу може кожен охочий – достатньо зробити фото з плакатом на тему рашизму англійською мовою та закликами використовувати це слово, адже рашизм = новий фашизм, і поділитися цим дописом у соціальній мережі, додавши хештеги #BrandNewFascism #Rashism #Ruscism

"Саме кореспонденти вирішують, як саме описати події, що їх зараз вони транслюють з нашої країни на весь світ, та які для цього підібрати слова, що є коректним визначенням, а що — ні. Тож ми вважаємо, що почати активно вживати цей термін мають іноземні медіа, розповідаючи про конкретні прояви російського фашизму своїм читачам і підписникам, щоб усі мали чітке розуміння масштабу цього явища" — вважають активісти.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура