Алан Бадоєв шкодує, що просував "дружбу народів"

Алан Бадоєв шкодує, що просував "дружбу народів"

Алан Бадоєв шкодує, що просував "дружбу народів"
.

Український режисер та кліпмейкер Алан Бадоєв у ефірі "Сніданку з 1+1" зізнався, що вважає безвідповідальним те, що його діяльність сприяла розмиванню кордонів між Україною та Росією.

Бадоєв розповів, що від початку повномасштабного вторгнення багато чого переосмислив.

Алан Бадоєв розповів, про що пошкодував після повномасштабного вторгнення РФ
Бадоєв розповів, про що шкодує. Скріншот із відео

"Я не думаю про шоубізнес зараз абсолютно. Безумовно, багато що змінилося. Такими, як раніше, ми не будемо, але ми будемо більш змістовними. Є про що розповідати тепер, є місія. Тепер у кожного українця є місія. У мене вона дуже проста. Напевно, я один з тих людей, який робив все для того, щоб стерти між Україною та Росією кордони. Це було несвідомо. Я з Донецька. У мене був цей місяць, і я багато що для себе обдумав. Я розумію, що і я, і Максим (Макс Барських — прим.) — ми розмивали кордони між нашими країнами нашою творчістю. Напевно, я був одним з тих людей, які максимально показували дружбу народів. Максимально допомагав створювати оцю загальну творчу подушку, і тепер я розумію, наскільки це жахливо. Наскільки це безвідповідально", — сказав він.

Також митець додав, що у перші дні йому пропонували поїхати до Москви, мовляв, "треба просто перечекати": "У перший день писало багато. Я не хочу більше ці імена вимовляти. Вони мені настільки нецікаві більше. Багато хто мені говорив: "Швиденько їдь до Москви, ми тобі тут все дамо. Треба 3-4 дні перечекати". Я не розумів, про що мова взагалі. Як таке можна писати? Потім хтось зрозумів, про що мова. Казали, що ми нічого не можемо зробити, ми ж не бетмени".

Після війни Бадоєв вбачає для усіх творчих людей здійснення двох конкретних цілей: побудову невидимої культурної стіни та повернення дітям безтурботного життя.

Алан Бадоєв розповів, про що пошкодував після повномасштабного вторгнення РФ
Бадоєв поділився цілями на післявоєнний час.

"Необхідно вибудувати невидиму культурну стіну, яка має розповідати, наскільки ми інші. Наскільки у нас глибока своя культура. Нам необхідно підняти увесь наш культурний фонд… щоб ніхто і ніколи не зміг сказати: "Ви такі самі, як і ми" або "А у вас немає своєї історії". Нам необхідно створити цей кордон. Друге – це діти. Я хочу повернути їм казку, я хочу повернути їм мрію про те, що їхнє дитинство недоторканне", — додав режисер.

Макс Барський, підопічний Бадоєва, вступив до лав ЗСУ. А також скасував усі виступи у країні-агресорці. Також він заявив, що не повертатиме кошти росіянам, які вже встигли купити квитки на його концерти й повідомив, що з 11 березня 2022 року він офіційно забороняє використання своєї музики на території РФ.

Алан Бадоєв – український режисер, кліпмейкер та продюсер Макса Барських, який працював з багатьма російськими артистами: Аллою Пугачовою, Валерієм Меладзе, Сергієм Лазарєвим, Філіпом Кіркоровим, Поліною Гагаріною та іншими. Популярність здобув після виходу першого повнометражного фільму "Оранжлав", який у 2006 році отримав премію на фестивалі "Кіношок" — за найкращу режисерську роботу.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок