NOS про великі шанси на перемогу Kalush Orchestra на Євробаченні

NOS про великі шанси на перемогу Kalush Orchestra на Євробаченні

NOS про великі шанси на перемогу Kalush Orchestra на Євробаченні

Цьогорічний представник України на Євробаченні у Турині гурт Kalush Orchestra дав інтерв’ю нідерландському суспільному мовнику NOS, у якому розповів про те, що роблять учасники гурту зараз, та про пісню "Stefania", яка потрапила до хіт-парадів кількох країн.

Нідерландській суспільний мовник відзначає, що хоч у страшній війні це дає мало втіхи, проте Україна має найбільші шанси перемогти на Євробаченні за ставками великих букмекерських контор. У травні Україну представить гурт Kalush Orchestra із яскравою піснею "Stefania"— поєднанням фольклору та хіп-хопу. Букмекери оцінюють шанси на перемогу в 35%, що значно випереджає другого учасника.

Останніми тижнями пісня набула великої популярності, розповів нідерландській телерадіокомпанії NOS фронтмен гурту Олег Псюк: «В Україні ця пісня лунає буквально “з кожного утюга”». Окрім України, "Stefania" також займає високі місця в хіт-парадах Польщі, Литви, Молдови та інших країн.

Пісня стала хітом у TikTok. "Усі відчувають зв’язок із піснею", — сказав Псюк.

Самі учасники гурту також долучаються до опору, розповідає мультиінструменталіст Ігор Діденчук, який забезпечує характерне звучання флейти у пісні. "Я саме плету маскувальні сітки й готую коктейлі Молотова". Гурт також допомагає збирати медикаменти та шукати притулок тимчасово переміщеним особам.

Один з учасників гурту, Kилим-мен, приєднався до Збройних сил України. Зараз він допомагає в територіальній обороні Києва. "Я воюю на кількох лініях фронту: битва на землі — з одного боку, і культурна лінія фронту — з іншого. Ми підтримуємо країну сильною своєю музикою".

Текст пісні аполітичний, бо пісню Олег Псюк писав як посвяту своїй сильній мамі, яку просить заспівати колискову, щоб усе було добре. Проте образ матері у пісні можна трактувати як сучасний образ Матері-України.

Стефанія мамо! Мамо Стефанія!

Розквітає поле, а вона сивіє!..

Заспівай мені, мамо, колискову,

Хочу ще почути твоє рідне слово!..

"Текст глибоко зворушує кожного українця, адже нас змалку привчають до глибокої пошани до батьків, — розповідає Діденчук. — Щобільше, пісня викликає ностальгічні почуття. “Бридж” у пісні базується на старій українській колисковій". Але реп-куплети та міцний біт не роблять зі "Stefania" дитячу колискову.

Виникають паралелі з минулорічним виступом гурту Go_A, який посів п’яте місце (і друге за голосуванням глядачів), з піснею "SHUM", яка також містить фольклорні та сучасні елементи. Подібність не випадкова: Діденчук також є одним з учасників гурту Go_A. В обох колективах він грає на традиційних українських інструментах.

Пісня "SHUM" була першим українським твором на Євробаченні, який повністю заспівали українською мовою. Цьогорічна пісня — також повністю українською. Це не політичний меседж, на думку хіп-хоп гурту, а "просто" використання мови, якою українці воліють висловлюватися.

Повний текст можна прочитати за посиланням.

Нагадаємо, Суспільне мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України у міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2022 в Італії. Євробачення-2022 відбудеться в італійському місті Турин в арені Pala Olimpico за участі 41 країни спочатку у півфіналах 10 і 12 травня, а потім у великому фіналі — 14 травня.

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

На початок