Від обстрілів російських окупантів продовжують страждати храми та пам’ятки архітектури. 7 березня у селі Заворичі Київської області в результаті обстрілів згоріла Георгіївська церква, повідомляють на сайті Бориспільської єпархії УПЦ.
За словами парафіян, які стали свідками цього злочину, церкву обстрілювали саме російські війська: "На власні очі бачили, що коли частина з них пересувалась, то відстрілювалися по хатах, а один снаряд направили прямо в купол храму, який був зліва від їх руху. Так вони прикриваються. З кулемета був розстріляний паркан церкви".
Протоієрей Петро Костюк, настоятель храму, зазначив, що в цей час усередині приміщення нікого не було.
Церква побудована у 1873 році. За інформацією сайту єпархії, у 1935 році радянська влада використовувала його як зерносховище, а богослужіння відновились лише у 1968 році. До пожежі на стелі та у нефрах будівлі зберігались оригінальні розписи, які зображували Богородицю та спасіння Петра.
Що відомо
Варто зазначити, що це не перший храм, зруйнований російськими військами в Україні. До цього внаслідок обстрілів постраждали церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі В’язівка на Житомирщині, храм на честь архістратига Божого Михаїла у селі Демидів, а також Вознесенський храм у селі Бобрик. Раніше росіяни вдарили снарядами по Успенському соборі у Харкові, у результаті обстрілу було пошкоджено ікони та вікна.

Читайте також
Війна — усі останні новини
- "За Україну, за її волю!" Повстанський плейлист на Spotify від Суспільне Культура
- Гурт "Жадан і Собаки" видалив сатиричну пісню про Зеленського
- Список міжнародних компаній і їхніх санкцій проти Росії
- Deep Purple підтримали Україну, розказали історію про Харків і повернули Медведєву його автограф
- Російська армія обстріляла харківський будинок "Слово", де мешкали поети Розстріляного Відродження
- Леонардо ді Капріо пожертвував рекордні $10 мільйонів для української армії
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!