Бренд Hermès подав до суду на художника за продаж NFT-версій сумок Birkin

Бренд Hermès подав до суду на художника за продаж NFT-версій сумок Birkin

Бренд Hermès подав до суду на художника за продаж NFT-версій сумок Birkin
Instagram

Французький люксовий бренд Hermès подав до суду на художника Мейсона Ротшильда за продаж NFT-версій сумок Birkin. Бренд стверджує, що віртуальне відтворення сумки Hermès є порушенням прав на торговельну марку.

Про це повідомляє Artnet News.

У скарзі бренд назвав NFT-художника "цифровим спекулянтом, який прагне швидко збагатитися". На додаток до відшкодування збитків, Hermès вимагає накласти заборону на NFT Ротшильда, знищити всі раніше створені зразки та передати домен веб-сайту проєкту бренду.

Ротшильд розміщував свої роботи на NFT-біржі OpenSea. У грудні 2021 року сумки з колекції MetaBirkins NFT продавалися від 5 до 25 криптовалюти Etheruem (від 13 до 65 тисяч доларів).

Згідно даних Business Insider, справжні сумки Birkin коштують від 40 до 500 тисяч доларів. За словами представників Hermès, "бренд митця MetaBirkins просто оббирає знамениту торгову марку Hermès Birkin, додаючи загальний префікс meta до назви своїх робіт".

Що відомо

  • У грудні 2021 року Hermès вперше надіслав художнику листа з проханням припинити використання зображення сумок Birkin.
  • У своїй публікації в Instagram Ротшильд відповів, що йому шкода, якщо його мистецтво якось образило бренд, проте як художник він не буде вибачатися за створення NFT-сумок.

Читайте також: Що таке метавсесвіт і коли можна буде в нього зануритись

Обсяг продажів NFT за 2021 рік досяг $40,9 млрд

"Це не мистецтво": редактори Вікіпедії виключили NFT із найкращих артпродажів

На початок