Обсяг продажів NFT за 2021 рік досяг $40,9 млрд

Обсяг продажів NFT за 2021 рік досяг $40,9 млрд

Обсяг продажів NFT за 2021 рік досяг $40,9 млрд

На початку 2021 року лише невелика група ентузіастів криптовалют знала, що таке невзаємозамінні токени (NFT). Але до кінця року на NFT було витрачено майже $41 млрд, що робить ринок цифрових творів мистецтва та колекційних предметів майже таким дорогим, як традиційний артринок. Про це повідомляє Financial Times.

NFT-манія охопила світ у березні 2021 року, коли колаж художника Beeple був проданий за $69,3 млн на аукціоні Christie's, що стало першим подібним продажем в аукціонному будинку.

Хоча ця концепція була вперше популяризована у світі мистецтва, корпоративні гравці зі світу спорту та музики також взяли її на озброєння, щоб заробити і знайти нові способи взаємодії з шанувальниками.

Навіть в Україні. Так, український художник Вася Колотуша створив лімітовану колекцію NFT-чіпсів CryptoCrisp. Реперка alyona alyona продала пісню "Galas" у форматі NFT за $7,7 тисячі. "Телебачення Торонто" продало мем "Жуй сраку!" з Ярославою Кравченко на NFT-аукціоні. Навіть "Океан Ельзи" продавали фрагменти своєї пісні "Країна дітей" як NFT, а залучені кошти віддали на благодійність.

Обсяг продажів NFT за 2021 рік досяг $40,9 млрд
Аукціон NFT пісні "Galas" реперки alyona alyona.

За даними групи криптоаналітиків Chainalysis, в період до 15 грудня загалом було вкладено $40,9 млрд в контракти блокчейну Ethereum, які зазвичай використовуються для створення NFT. Загальна сума була б навіть вищою, якби вона включала NFT, створені на інших блокчейнах, таких як Solana.

Нагадаємо, що NFT або non-fungible token – це особливий тип криптовалюти, цифровий сертифікат, який відрізняється від інших як раз своєю невзаємозамінністю. Кожен NFT унікальний, тому його використовують, аби підтвердити право власності на товар в інтернеті, наприклад, зображення, пісню або відео.

По суті, це цифрові сертифікати власності, зареєстровані в блокчейні – незмінній ланцюжку записів, які неможливо виправити або підробити. NFT – це головний цифровий тренд 2021 року, обсяг продажів яких тільки в першому кварталі дорівнював $2 млрд.

Читайте також

Вибір редакції

На початок