"Це не мистецтво": редактори Вікіпедії виключили NFT із найкращих артпродажів

"Це не мистецтво": редактори Вікіпедії виключили NFT із найкращих артпродажів

"Це не мистецтво": редактори Вікіпедії виключили NFT із найкращих артпродажів

П'ять із шести редакторів Вікіпедії проголосували проти класифікації NFT як виду мистецтва. Після публічних дебатів було ухвалене рішення виключити угоди з NFT зі списку найдорожчих творів мистецтва – принаймні поки що. Про це повідомляє Artnet.

За даними видання Cointelegraph, суперечка почалася минулого місяця. Редактори сторінки, присвяченої найдорожчим продажам творів мистецтва художниками, які нині живуть, поставили собі питання, чи мають такі приклади, як продаж "Everydays" митця Beeple за $69 млн або "Злиття" від Pak за $91,8 млн, потрапити до списку.

"Це не мистецтво": редактори Вікіпедії виключили NFT із найкращих артпродажів
"Everydays: The First 5000 Days" (Кожен день: перші 5000 днів) художника Майка Винкельмана, відомого як Beeple.

Їхня бесіда перейшла в семантичну площину: учасники дискусії задумалися, чи є NFT токенами, чи вони є творами мистецтва. При суперечках в онлайн-енциклопедії питання ставлять на голосування. П'ять із шести редакторів проголосували за те, щоб не включати NFT до списку.

"Вікіпедія не може вирішувати, що вважати мистецтвом, а що ні, тому розміщення NFT, художніх чи ні, у їхньому власному списку значно спрощує ситуацію", – написав один із редакторів на сторінці обговорення, повторюючи аргументи тих, хто голосував "проти".

Тим часом єдиний, хто проголосував "за", вказав на повідомлення ЗМІ, таких як New York Times, які назвали Beeple "третім найбільш продаваним художником з нині живих" після продажу його картини на аукціоні Christie's.

Нагадаємо, що NFT або non-fungible token – це особливий тип криптовалюти, цифровий сертифікат, який відрізняється від інших як раз своєю невзаємозамінністю. Кожен NFT унікальний, тому його використовують, аби підтвердити право власності на товар в інтернеті, наприклад, зображення, пісню або відео.

По суті, це цифрові сертифікати власності, зареєстровані в блокчейні – незмінній ланцюжку записів, які неможливо виправити або підробити. NFT – це головний цифровий тренд 2021 року, обсяг продажів яких тільки в першому кварталі дорівнював $2 млрд.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад