Український фільм "Терикони" номінували на премію Berlinale Documentary Award

Український фільм "Терикони" номінували на премію Berlinale Documentary Award

Український фільм "Терикони" номінували на премію Berlinale Documentary Award
. пресслужба Держкіно

Стрічку режисера Тараса Томенка "Терикони" номінували на премію за найкращий документальний фільм Berlinale Documentary Award. Картина про життя дітей у "сірій зоні" на Донбасі бере участь у конкурсній секції Generation 72-го Берлінського кінофестивалю.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

Цьогоріч за премію Berlinale Documentary Award боротимуться 18 документальних стрічок із секцій Berlinale Special, Encounters, Panorama, Forum та Generation. Спонсором грошової премії у 40 тисяч євро, яку розділять режисер і продюсер фільму-переможця, є громадський мовник Rundfunk Berlin-Brandenburg (rbb).

Про що фільм "Терикони"

За сюжетом, Насті було шість, коли три ракети, випущені російською армією, влучили в її будинок у новорічну ніч 2015 року. Вона вижила, але втратила батька, дитинство й віру в життя. Для таких, як вона, війна стала чимось буденним, пейзажем за вікном. Але Настя не припиняє мріяти – про новий будинок, собаку, – і продовжує писати листи Діду Морозу з проханням повернути їй батька.

Стрічку "Терикони" створено кінокомпанією "ІнсайтМедіа" за підтримки Держкіно.

Премію Berlinale Documentary Award було засновано у 2017 році. У 2022 році церемонія нагородження переможців премії відбудеться 16 лютого в павільйоні Berlinale Palast.

Що відомо

  • Світова прем'єра фільму "Терикони" відбудеться на 72-му Берлінському кінофестивалі, який пройде з 10 по 20 лютого 2022 року. Стрічку покажуть 15 лютого о 16:30 у приміщенні культурного центру "УРАНІЯ" (Берлін) за участі творчої команди фільму.
  • Режисер стрічки "Терикони" Томенко має нагороду Best short film програми Panorama 51-го Берлінського кінофестивалю за стрічку "Тир" (2001).

Читайте також:

Берлінале-2022 відбудеться офлайн. Для цього організатори скоротили програму

Український фільм "Клондайк" увійшов до конкурсної програми Берлінського кінофестивалю

Майбутній фільм Нарімана Алієва "Орталан" відібрали на 19-й Берлінський копродукційний кіноринок

Фільм Катерини Горностай “Стоп-Земля” отримав нагороду 71-го Берлінале

71-й кінофестиваль "Берлінале" назвав переможців

На початок