"Божевільне порно" та "Природне світло". 71-й кінофестиваль "Берлінале" назвав переможців

"Божевільне порно" та "Природне світло". 71-й кінофестиваль "Берлінале" назвав переможців

"Божевільне порно" та "Природне світло". 71-й кінофестиваль "Берлінале" назвав переможців
. Скріншот Суспільне

Головний приз 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю за найкращий фільм отримала картина румунського режисера Раду Жуде "Bad Luck Banging or Loony Porn".

Про це повідомляє Суспільне.Культура.

Церемонія оголошення переможців відбулася у форматі онлайн-відеотрансляції. Всього за нагороди цьогорічного фестивалю змагалися 15 фільмів. 1-5 березня проходив онлайн етап фестивалю, яка була в основному спрямована на професіоналів кіноіндустрії. У період 9-20 червня організатори сподіваються провести реальні покази номінованих стрічок та вручити нагороди переможцям.

Головний приз фестивалю – "Золотого Ведмедя" – отримала стрічка румунського режисера Раду Джуда "Невдалий секс або божевільне порно".

Кращою актрисою стала німкеня Марен Еггерт за роль у фільмі "Я – твій чоловік", приз за кращу роль другого плану отримала угорка Лілла Кіцлінгер за роботу у фільмі "Ліс - я бачу тебе скрізь". Кращим режисером назвали угорця Денеша Надя, автора стрічки "Природне світло". Крім того, призи отримали японський режисер Рюсуке Хаматучі за фільм "Колесо фортуни і фантазії" та стрічка "Містер Бахман і його клас» німецької режисерки Марії Шпет.

Що відомо

  • Берлінале (Берлінський кінофестиваль) – щорічний міжнародний кінофестиваль, який з 1951 року проходить в Берліні. Головна нагорода – "Золотий ведмідь" (ведмідь – геральдичний символ міста).
  • На відміну від Каннського кінофестивалю, Берлінале орієнтований на прогресивний геополітичний кінематограф. Журі приділяє особливу увагу тому, щоб у фестивальній програмі були представлені фільми з усього світу, в тому числі фільми країн колишнього "Східного Блоку".
  • На тогорічному Берлінале відбулася світова прем'єра фільму "Номери" Олега Сенцова в межах програми спеціальних показів Berlinale Special 70.
  • Повнометражний дебют режисерки Катерини Горностай "Стоп-Земля" відібрано до конкурсної програми "Generation" Берлінського міжнародного кінофестивалю 2021 року.
На початок