У Києві запустили мультимедійну виставку про українську мелодію "Щедрик"

У Києві запустили мультимедійну виставку про українську мелодію "Щедрик"

У Києві запустили мультимедійну виставку про українську мелодію "Щедрик"
Facebook

У межах кампанії "Щедрик: магія Різдва" Міністерство закордонних справ запустило мультимедійну виставку "Щедрик: виставка" про шлях української мелодії від фольклорної пісні до відомого на весь світ різдвяного гімну.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці МЗС.

Виставка в Музеї кіно Довженко-Центру — це мультимедійна інсталяція від PHOTINUS studio. Через звук, проєкції, анімації та кінетичні об'єкти виставка розказує історію "Щедрика".

Музей розташований на вул. Васильківській, 1 у Голосіївському районі столиці. Виставку можна буде відвідати 12–16 січня з 12:00 до 19:00. Вхід — вільний, з дотриманням карантинних вимог.

Довідка: "Щедрик" — українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. Найбільше її знають в англомовному варіанті — Carol of the Bells.

Вперше "Щедрик" Миколи Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916-го, а вже за кілька років став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії.

У 2022 році виповнюється 100 років з моменту, коли українську колядку успішно виконали на сцені Карнегі Голу у Нью-Йорку. Після цього мелодію виконали у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.

Що відомо

  • У грудні 2021 року Міністерство закордонних справ запустило новий цифровий проєкт для іноземної аудиторії – про різдвяний хіт Carol of the Bells, відомий в Україні як "Щедрик".

Читайте також:

"Щедрик" Леонтовича зазвучав по-новому у мультсеріалі від Суспільного

"Щедрик" Леонтовича: легендарна українська композиція

Що відомо про автора "Щедрика", який прожив на Донеччині чотири роки

У яких іноземних фільмах виконували "Щедрик"

На початок