Польський інститут у Києві оголосив трійку фіналістів літературної премії Конрада 2021

Польський інститут у Києві оголосив трійку фіналістів літературної премії Конрада 2021

Польський інститут у Києві оголосив трійку фіналістів літературної премії Конрада 2021
. Facebook

Польський інститут у Києві оголосив трійку фіналістів літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці інституту.

Фіналістами премії Конрада 2021 стали Вікторія Амеліна, Катерина Бабкіна та Павло Коробчук. Церемонія вручення премії відбудеться 15 грудня о 15:00 (онлайн трансляція буде на Фейсбуці інституту).

Премія заснована Польським інститутом у Києві 2007 року. Вручається раз на два роки. Нагорода присуджується українському письменникові/письменниці віком до 40 років (вік на момент вручення премії) за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, універсалізм послання. Лауреат премії Конрада 2021 отримає 3 тисячі євро (від Польського інституту у Києві) й піврічну стипендію Gaude Polonia (від партнера премії – Національного центру культури).

Фіналісти премії Конрада 2021

Вікторія Амеліна народилася у Львові. Отримала вищу освіту у сфері IT (НУ "Львівська політехніка") і 10 років працювала програмісткою та менеджеркою у міжнародних компаніях. З дитинства мріяла бути письменницею. Наразі завершила кар’єру в IT і присвятила себе сфері літератури. Авторка романів "Синдром листопаду, або Homo Compatiens" (2014), "Дім для дома" (2017). У творчому доробку має книжки для дітей. Амеліна – засновниця Нью-Йоркського Літературного фестивалю у прифронтовому смт Нью-Йорк на Донеччині. Лауреатка національної премії "Коронація Слова" (2014) за лірику.

Катерина Бабкіна народилася в Івано-Франківську. Вищу освіту здобула в Інституті журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Авторка романів "Соня" (2014), "Мій дід танцював краще за всіх" (2019), книг оповідань "Лілу після тебе" (2008), "Щасливі голі люди" (2016), п’яти поетичних збірок, п’єс, сценаріїв короткометражних фільмів, повістей та нон-фікшину для дітей. У 2021 році отримала Центральноєвропейську літературну премію "Ангелус" за книжку "Мій дід танцював краще за всіх" в польському перекладі.

Павло Коробчук народився в Луцьку. Освіту здобув на відділенні сходознавства Інституту філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Автор романів "Ключові клапани" (2019) і "Море для шульги" (2012), книги оповідань "Священна книга гоповідань" (2014), шести книг поезії. Переможець двадцяти літературних слемів, а також учасник чемпіонатів Європи з літературного слему. У вересні 2021 року став директором департаменту цифрового контенту та соцмереж Суспільного.

Лауреати премії: Артем Чех (2019), Катерина Калитко (2017), Софія Андрухович (2015), Таня Малярчук (2013), Наталка Сняданко (2011), Сергій Жадан (2009), Тарас Прохасько (2007).

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок