Слово року за Collins Dictionary — "невзаємозамінний токен", або "NFT"

Слово року за Collins Dictionary — "невзаємозамінний токен", або "NFT"

Слово року за Collins Dictionary — "невзаємозамінний токен", або "NFT"

Видавництво HarperCollins, яке випускає тлумачний словник англійської мови, назвало словом року абревіатуру "NFT" або "non-fungible token", що перекладається як "невзаємозамінний токен", пише The Guardian.

Цьогоріч співачка Граймс продала колекцію цифрових творів майже на 6 мільйонів доларів, а оригінальна фотографія мему Disaster Girl, зроблена в 2005 році, коштувала 473 000 доларів. Саме тому Collins Dictionary обрав "NFT" своїм словом року.

Слово року за Collins Dictionary — "невзаємозамінний токен", або "NFT"
Фото-мем "Disaster Girl" або "Дівчинка-катастрофа".

Як зазначають у Collins Dictionary, використання цієї абревіатури зросло на 11 000% порівняно з минулим роком.

Лексикографи, які відстежують близько 4,5 мільярда слів для того, аби вибрати слово року, говорять, що обрали саме "NFT", оскільки слово "демонструє унікальне зіткнення барв мистецтва, технологій і торгівлі", і йому вдалося "прорватися крізь шум Covid" стати всюдисущим.

"Здається, що це слово всюди: від фінансових статей до матеріалів з мистецтва. Поки що не зрозуміло, чи довго воно протримається у мові, але цього року його вживали дуже часто", – заявив представник видавництва Алекс Бікрофт.

Видавництво визначає NFT як "унікальний цифровий сертифікат, зареєстрований у блокчейні, що використовується для реєстрації права власності на такі активи, як твір мистецтва чи предмети колекціонування".

Що відомо

Минулого року словом року англійською мовою видавництво визнало "локдаун", оскільки з ним зіткнулися люди у більшості країн світу. У 2019 році видавництво виділило словосполучення "climate strike" — "кліматичний страйк".

Читайте також

Ринок цифрового мистецтва: як працює NFT і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Як митці, колекціонери та звичайні українці заробляють на NFT-мистецтві

Мільйони доларів за мистецтво, меми та перший твіт. Що таке NFT

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-арт

На початок