Бенедикт Камбербетч зіграє підполковника ФСБ Росії Олександра Литвиненка у новому серіалі від HBO

Бенедикт Камбербетч зіграє підполковника ФСБ Росії Олександра Литвиненка у новому серіалі від HBO

Бенедикт Камбербетч зіграє підполковника ФСБ Росії Олександра Литвиненка у новому серіалі від HBO
.

Мінісеріал називатиметься "Лондонград" і буде зніматися за книгою британського журналіста Алана Коуелла "Останній шпигун" (The Terminal Spy) про отруєння Литвиненка в Лондоні у 2006 році, повідомляє Variety.

Камбербетч також виступить у ролі виконавчого продюсера. Сценарій для серіалу напише Девід Скарпа.

Це уже другий серіал про підполковника ФСБ Литвиненка. Раніше повідомлялося, що його зніматиме британський телеканал ITV, а головну роль зіграє британський актор Девід Теннант.

Що відомо

  • Олександр Литвиненко — працівник радянських і російських спецслужб (1988—1999), згодом політичний емігрант, опонент режиму Путіна.
  • Він автор книги "ФСБ підриває Росію", де звинувачує ФСБ у терористичних актах, зокрема у вибухах житлових будинків восени 1999 в Буйнакську, Москві й Волгодонську, викраденнях й убивствах, а також книги "Луб'янське злочинне угруповання" — про корупцію, хабарництво, зв'язки КДБ-ФСБ із злочинним світом, викрадення і вбивства на замовлення. Також Литвиненко звинувачував Володимира Путіна у педофілії, наголошував, що існують відеозаписи-підтвердження.
  • Був убитий агентами РФ у Британії, помер у британському шпиталі від променевої хвороби після отруєння.
  • У вересні 2021 року Європейський суд з прав людини постановив, що Російська Федерація винна у вбивстві колишнього співробітника Федеральної Служби безпеки Олександра Литвиненка. ЄСПЛ наказав Росії виплатити понад 100 тисяч євро компенсації вдові Олександра.

Читайте також

У Львові відбудеться конференція про життя музикантів у тоталітарних країнах

Народна декомунізація: на Полтавщині повалили пам’ятники Чапаєву і комсомольцям

"Встановимо і повалимо пам‘ятник комунізму": про що вистава "Наркомати" театру "Публіцист"

На початок