Українська диригентка Оксана Линів стала директоркою одного з провідних театрів Італії

Українська диригентка Оксана Линів стала директоркою одного з провідних театрів Італії

Українська диригентка Оксана Линів стала директоркою одного з провідних театрів Італії
. Колаж, Суспільне Львів

Всесвітньо відома українська диригентка Оксана Линів стала музичним директором італійського Teatro Comunale Bologna, в якому в різні століття ставили світові прем‘єри своїх творів Россіні, Белліні, Доніцетті, Верді і Ваґнер. Про це вона написала на своїй фейсбук-сторінці.

"Мені випала честь і відповідальність стати першою жінкою в Італії, яка є запрошеною на посаду музичного директора одного з важливих державних театрів", — написала Линів.

Українська диригентка стала директоркою одного з провідних театрів Італії
Фото: Оксана Линів

За її словами, муніципальний театр Болоньї свого часу відкривався в 1763 прем'єрою опери Віллібальда Глюка в присутності композитора. В різні століття тут поставили світові прем'єри своїх творів Россіні, Белліні, Доніцетті, Верді, а Вагнер не тільки справив фурор італійськими першовиконаннями своїх творів, а ще при житті став почесним громадянином міста. На сцені цього театру в 1901 році дебютував Енріко Карузо, а одним з відомих диригентів був легендарний Артуро Тосканіні.

За останніх 50 років в списку музичних керівників театру значаться такі всесвітньо відомі імена, як Серджіо Челібідаке, Рікардо Шайї, Даніель Ґатті.

Що відомо

  • Оксана Линів — українська диригентка, народилась у Львівській області, в місті Броди. Перша жінка на посаді головного диригента Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, фундаторка і головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.
  • У липні 2021 року вона стала першою диригенткою на Байройтському фестивалі в Німеччині, а через місяць під час офіційних заходів до Дня Незалежності України Президент Володимир Зеленський нагородив диригентку орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Читайте також

Раду Поклітару поставив балет "Пікова дама"

"Найбільш недооцінений геній української музики": яким пам'ятають Міська Барбару

Фоторепортаж з перформансу: у Києві відкрилася виставка, присвячена кримськотатарській культурі

На початок