Раду Поклітару поставив балет "Пікова дама"

Раду Поклітару поставив балет "Пікова дама"

Раду Поклітару поставив балет "Пікова дама"

Хореограф Раду Поклітару, головний балетмейстер Академічного театру "Київ Модерн-балет" поставив балет "Пікова дама" на музику Петра Чайковського (Друга Українська і Шоста Патетична симфонії). Прем'єра відбудеться у Києві, 13 жовтня.

"Моя "Пікова дама" з точки зору літератури – це творче і досить вільне переосмислення повісті [Олександра] Пушкіна. Дві частини другої симфонії, пронизані українським народним мелосом, стали музичною основою першої дії балету, а шоста симфонія композитора виконана в повному обсязі", – сказав на пресконференції Поклітару.

За його словами, балет поставлено на дві дії, у якому сценічна реальність доповнена віртуальними об'єктами.

Раду Поклітару поставив балет "Пікова дама"
Театр "Київ Модерн-балет"

"Перша частина присвячена преамбулі. Для цієї частини практично всі головні дійові особи, які є в опері Чайковського і повісті Пушкіна, збереглися, другорядні персонажі зникли, але у нас з’явився ще один додатковий персонаж, якого немає ні там, ні там. Це граф Сен-Жермен – напівміфічний персонаж, алхімік, авантюрист, людина , яка вважається неймовірно популярною фігурою у світській міфології 18-19 століття", – розповів Поклітару.

Дія вистави переведена у дві площини. Перша – реальна сцена, друга – доповнена реальність. "Ми показуватимемо сцену, звичну для глядача, і показуватимемо площину, на якій вирують пристрасті. Це важливий момент. Важливо, щоб глядач зрозумів, що там відбувається в даний момент. Ці моменти ми збираємося робити зрозумілими для глядача за допомогою доповненої реальності, за допомогою віртуальних об’єктів, які з’являються в реальності сцени", – розповіла авторка відеоконтенту Ольга Нікітіна.

Раду Поклітару поставив балет "Пікова дама"
Театр "Київ Модерн-балет"

Костюми для балету зроблені так, що вони спираються на історичну епоху і її дух, проте під час їх створення художники відмовилися від всього зайвого. "Основне завдання у співпраці з Раду Поклітару – створити зручний костюм для танцю і той костюм, який би підкреслив і доповнив хореографію і в жодному разі не перетягнув би на себе акцент уваги глядача. Тому ми опиралися на історичні епохи, і дух епохи буде відчутний, але ми відмовилися від всього зайвого, що б заважало танцю", – розказав художник по костюмах Дмитро Курята.

Раду Поклітару поставив балет "Пікова дама"
Театр "Київ Модерн-балет"

Що відомо

  • Прем'єра відбудеться 13 жовтня у київському Жовтневому палаці.
  • Прем'єру можна буде побачити онлайн.
  • В Україні Петро Чайковський відпочивав упродовж 28 років, до самої смерті, де написав приблизно 40 творів, серед яких, зокрема, симфонія № 2 до мінор, яку також називають "Українська". Вона прозвучить у балеті.
  • До Всесвітнього дня балету театри всього світу покажуть у прямому етері репетиції і постановки.

Читайте також

Петро Чайковський. Правнук українського козака, якому писалося в Україні

До роду Чайковських належав і поет Євген Гребінка, автор романсу "Очі чорні", який написав роман про Чайковського.

Як Чайковський написав "Лебедине озеро" на Черкащині та чому називав Україну "землею обітованою"

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант