"Найбільш недооцінений геній української музики": яким пам'ятають Міська Барбару

"Найбільш недооцінений геній української музики": яким пам'ятають Міська Барбару

"Найбільш недооцінений геній української музики": яким пам'ятають Міська Барбару
Facebook/Остання Барикада

11 жовтня не стало музиканта та актора Міська Барбари. Суспільне збирає спогади тих, хто його знав і з ким він працював.

Богдан Логвиненко, журналіст

"Насправді я поки не можу дібрати слів. Ми працювали, коли "Мертвий Півень" активно гастролював, я був піар- і концертним менеджером. І ми просто були близькими друзями. Як на мене, Місько був одним з найбільш недооцінених геніїв української музики".

Олена Рибка, письменниця, редакторка

"Маю студентські спогади про ті пісні, які лунали. Потім трохи пізніше, коли вже трохи підросли, могли відвідувати його концерти і якось ближче спілкуватися. Мені здається, багато хто згадав те, як він співав, і те, як він віддавався музиці. Думаю, багато хто сьогодні наспівує "Ми помрем не в Парижі" й інші пісні, які формували нас українцями, давали своє уявлення про музику. І, звісно, згадуючи його виступи в театрі "Арабески", це завжди були надзвичайно яскраві і несподівані трактування. Абсолютно те, що завжди дає можливість потім багато думати. Тобто такі інтелектуальні спалахи. Ну і, зрештою, його бачення культури, того простору, в якому ми живемо, було дуже теплим".

Філіп Дикань, журналіст

"Ми рідко спілкувалися, але я шалено поважав його. Від нас пішла дуже класна людина. Це спантеличує і приголомшує".

Василь Рябко, музикант

"Ми познайомилися на Майдані у 2004 році. Він вже тоді був легендою. Тож, сьогодні пішла легенда. На нього орієнтувалося дуже багато творчих людей, в тому числі і я. Це була людина з великим серцем, дуже чуйна, шляхетна. Я не знаю жодну людину, яку він образив за своє життя".

Христина Соловій, співачка

"Для мене це невимовна втрата. Не знаю, чи наважилась би я писати власні пісні, якби не Прокидання з "Мертвим півнем". Якщо ви не знаєте хто це і ніколи не чули їх пісень —зробіть це просто зараз".

Оксана Забужко, письменниця

"Якийсь сюр, як уві сні чи в божевільні, де "ніщо неправда, і все можливо". Якраз учора ввечері розмовляли телефоном зі Світланою, обговорювали майбутній спільний проєкт... Якось незрозуміло нам "гасять вікна"...".

Олена Халімон, письменниця, журналістка

"Ще пригадую, що кілька разів спілкувалася з вами телефоном, був спільний проєкт моєї роботи і вашого театру "Арабески" — ми підтримували виставу, до якої увійшли свідчення людей, які пережили Голодомор. Тоді, в думках, я ще раз прореспектувала вам, що підіймаєте такі непрості теми, проживаєте їх і займаєтеся просвітництвом".

Констянтин Васюков, театральний режисер

"Минулої середи бачились з Міськом, він вигулював Харковом, здається, Княжицького. Ми, усміхнені, привіталися з відстані, зробили один одному ручками.

Тоді я не знав, що я з Міськом так попрощався. Легко, світло і невимушено. Як вся його творчість, як його неповторна манера — і в житті, і на сцені".

Володимир В'ятрович, науковець-історик, публіцист

"Один із батьків-засновників українського року.

Водночас безтурботний як справжній рок-н-рольщик і глибокий як справжній український актор. Нам тебе бракуватиме".

Що відомо

  • 11 жовтня, на 50-му році життя раптово помер український музикант, композитор і актор Місько Барбара, повідомила дружина співака Світлана Олешко. Де і коли прощатимуться з Барбарою, поки не відомо.
На початок