Відкрилася виставка "Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда"

Відкрилася виставка "Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда"

Відкрилася виставка "Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда"
. nv.ua

В Одеському художньому музеї відкрилася виставка "Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда".

Проєкт — наче анонс до великої персональної виставки-ретроспективи Ройтбурда, що покажуть у 2022 році у Одесі, Києві, Львові та Дніпрі. Нинішня виставка в Одесі триватиме до кінця 2021 року, але можливе подовження.

На виставці представлено 28 живописних робіт Ройтбурда, відеоарт, інсталяції та близько 70 архівних фотографій з родинної та приватних колекцій. Експозиція робить акцент на ранньому періоді творчості, 1980-1990-х, коли Олександр не тільки пробував себе у різних напрямках мистецтва, але й займався активним формуванням одеської та загальноукраїнської художньої спільноти.

Напередодні, 14 жовтня, в Одеському художньому музеї відбулася презентація збірки "Вірші дилетанта", над якою Олександр Ройтбурд працював впродовж останнього року життя. Художник завершив збірку за кілька тижнів до смерті. Вірші, що увійшли до книги, охоплюють останні 30 років.

Під час презентації вірші Ройтбурда читали Сергій Жадан та видавець збірки, президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Святослав Померанцев.

Що відомо

  • Наприкінці 2017 року Олександр Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею. За цей час йому вдалося реформувати та перетворити музей на один із туристичних центрів міста. Будівлю, де роками протікав дах, відремонтували коштом меценатів, колекція поповнилася новими роботами. Ройтбурд зібрав молоду команду музейників, влаштовував у будівлі рок-концерти, створив "Клуб Маразлі" та намагався осучаснити й зберегти галерею.
  • 8 серпня 2021 року на 60-му році життя Олександр Ройтбурд помер. Із художником попрощалися 11 серпня на подвір'ї Одеського художнього музею.
  • У вересні колишня заступниця директора Одеського художнього музею та депутатка міської ради Олександра Ковальчук тимчасово очолила заклад після смерті Олександра Ройтбурда. Відповідне розпорядження вже підписав голова Одеської ОДА
  • За словами заступниці директора музею Олександри Ковальчук, протягом усіх років роботи Ройтбурд мріяв, аби заклад отримав статус національного та усіма способами намагався цього досягти.

Читайте також

На початок