На Google-мапі Одеський худмузей "перейменували" на честь Ройтбурда. В ОХМ відреагували

На Google-мапі Одеський худмузей "перейменували" на честь Ройтбурда. В ОХМ відреагували

На Google-мапі Одеський худмузей "перейменували" на честь Ройтбурда. В ОХМ відреагували
Колаж: Суспільне Одеса

На онлайн-мапі від Google Одеський художній музей "перейменували" на честь померлого директора, художника Олександра Ройтбурда. У закладі наголосили, що така ідея не сподобалася б митцю, щонайменше через те, що у назві відсутній статус національного.

Зміни на Google-мапі помітили користувачі соціальних мереж. Так о 12:45 заклад ще залишався перейменованим попри відсутність офіційних рішень. Однак вже о 16:55 музею "повернули" попередню назву.

Хто саме перейменував Одеський художній музей в онлайн-мапі – наразі невідомо. Однак, за словами заступниці директора закладу та депутатки міськради Олександри Ковальчук, така ідея навряд чи сподобалася б Олександр Ройтбурду. Адже за життя він прагнув, аби музей отримав статус національного.

"Дуже важливий момент. Я впевнена, що Саша облаяв би нас за Одеський художній музей імені Олександра Ройтбурда. Усі останні три роки він прагнув національного статусу для музею. І здебільшого всі були "за", від голови ОДА до президента України. Останні три місяці він сильно нервував, що не вистачить здоров'я домогтися результату", – написала Ковальчук на своїй сторінці в Facebook.

Вона також додала, що Ройтбурд з першого дня роботи на посаді директора музею боровся проти використання форми "Г.Г. Маразлі чи К.К. Костанді" в текстах працівників установи.

"Саша був національним. І музей з його ім'ям також має бути національним. Але музей імені художника, чиїх робіт у колекції три – це проблема. Будемо звертатися до колекціонерів та друзів, аби зібрати репрезентативну вибірку Сашиних робіт. Він завжди сварився на художників, якщо давали в колекцію свої середні роботи або не давали взагалі, – зазначила Олександра Ковальчук.

Зазначимо, депутат Одеської обласної ради Михайло Шмушкович звернувся до міської ради з пропозицією перейменувати одну з вулиць Одеси на честь Олександр Ройтбурда. Цю ідею в мерії мають розглянути 19 серпня. Крім того, нардеп Олексій Гончаренко на своїй сторінці в Facebook опублікував фото звернення до голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького, в якому просить надати музею ім'я художника.

Що відомо

  • Олександр Ройтбурд — представник української нової хвилі та один із найдорожчих сучасних митців України. Творчість Олександра Ройтбурда охоплює живопис, графіку, відео, інсталяцію та перфоманс. Ройтбурд був одним із перших, хто публічно підтримав Євромайдан та став безпосереднім його учасником у Києві та Одесі.
  • Наприкінці 2017 року Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею. Але 4 вересня 2019 року депутати вирішили звільнити художника, а 7 вересня містяни влаштували акцію під мерією з вимогою поновити Ройтбурда на посаді.
  • 10 лютого 2020 року Приморський суд Одеської області скасував рішення облради щодо припинення дії контракту з Ройтбурдом, а 1 червня Одеський апеляційний суд скасував це рішення. На початку червня 2021 року крапку в суперечці між художником та депутатами місцевої облради поставив Верховний суд — він визнав Ройтбурда законним директором закладу.
  • 8 серпня 2021 року на 60-му році життя Олександр Ройтбурд помер. Із художником попрощалися 11 серпня на подвір'ї Одеського художнього музею.

Читайте також

  • Помер художник Олександр Ройтбурд. Мінкульт пообіцяв втілити його мрію в життя
  • "Вірші дилетанта". Поезію художника Олександра Ройтбурда видадуть окремою книгою
  • Як Ройтбурд змінив сучасне українське мистецтво: художній стиль, кураторська робота та музей
  • "Хороших було чимало, великий – один". Поет Борис Херсонський про смерть Олександра Ройтбурда

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок