У Мистецькому арсеналі пояснили, як зберігають й експонують колекцію сучасного мистецтва

У Мистецькому арсеналі пояснили, як зберігають й експонують колекцію сучасного мистецтва

Офiцiйно
У Мистецькому арсеналі пояснили, як зберігають й експонують колекцію сучасного мистецтва
. Фото: Державне управління справами

У Мистецькому арсеналі пояснили, як поповнюють, зберігають і експонують колекцію київського мистецтвознавця Ігоря Диченка.

Про це йдеться у відповіді музейного комплексу на опубліковану 11 лютого на сайті Суспільного колонку Костянтина Дорошенка, де серед іншого зазначено, що з 2015 року колекція київського мистецтвознавця Ігоря Диченка належить Мистецькому арсеналу, проте не виставляється на постійній експозиції.

Згідно з відповіддю, зібрання художника та колекціонера Ігоря Диченка становлять значну частину мистецької колекції Арсеналу. Йдеться про 509 музейних предметів (живопис, графіка, прикладне мистецтво), зокрема про роботи Малевича, Єрмілова, Богомазова, Петрицького, Зарецького тощо, які "він збирав усе життя, а у пізньорадянський час навіть зміг експонувати, зокрема і за межами СРСР".

"Інформація про колекцію Мистецького арсеналу доступна не лише експертам, а й поціновувачам з немистецького кола, відвідувачам інституції. Адже твори з нашої колекції неодноразово виставлялися як в Києві, так і за його межами, а каталог доступний не лише в друкованому вигляді, а й у мережі", — йдеться у заяві музейного комплексу.

"У 2011 році Ігор Диченко після відвідин виставки Василя Єрмілова вирішив передати знаменитий "Арлекін" зі своєї колекції до Мистецького арсеналу, а згодом й інші твори — всього 509 — на тимчасове зберігання до Комплексу. Спеціально для них Арсенал облаштував приміщення з сучасною системою кондиціонування та клімат-контролю, адже робота з колекцією, крім забезпечення експонування, вимагає ще й витрат на утримання в належних умовах і реставрацію шедеврів", — зазначили в Арсеналі.

Після смерті Диченка у 2015 році його збірка "зависла". Співробітники Мистецького арсеналу впорядкували і видали каталог колекції Ігоря Диченка, який є єдиним на сьогодні.

"Він не є досконалим — наш колектив розуміє це. На жаль, сам власник не залишив ані переліку, ані докладного опису свого надбання", — кажуть у Мистецькому арсеналі.

Нині там закінчили описання й атрибуцію колекції та готують видання уточненого каталогу. З колекцією працюють співробітники Арсеналу і фахівці з-поза його меж — наприклад, мистецтвознавці з Королівського музею Онтаріо, з Інституту проблем сучасного мистецтва тощо.

"Восени 2015 року твори, які тимчасово зберігались в Арсеналі, були подаровані вдовою колекціонера Валерією Вірською українському народові. 509 робіт з колекції Диченка належать до Музейного фонду України і в МА перебувають на зберіганні. Проте архів Диченка, його епістолярна та наукова спадщина, відома колекція автографів, бібліотека не потрапили до Арсеналу, хоч це і обговорювалось з Ігорем Сергійовичем. Отже питання щодо них варто адресувати спадкоємцям", — зазначають у комплексі.

Разом з тим, у межах експозиції "Арлекін іде…" на вшанування пам'яті колекціонера наявне в Мистецькому арсеналі зібрання, згідно з повідомленням музею, було представлене повністю. Там запевнили, що в березні твори з колекції Диченка можна буде побачити в Національному музеї Тараса Шевченка.

На початок