Анджеліна Джолі продала на аукціоні картину Черчилля за 11 мільйонів доларів

Анджеліна Джолі продала на аукціоні картину Черчилля за 11 мільйонів доларів

Оновлено
Анджеліна Джолі продала на аукціоні картину Черчилля за 11 мільйонів доларів
Associated Press

Американська акторка Анджеліна Джолі за 11,6 мільйона доларів продала на аукціоні картину "Вежа мечеті Кутубії" (марокканський пейзаж) колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчилля.

За інформацією аукціонного дому Christie's у Лондоні, це новий рекорд для картин Черчилля. Раніше планували, що картину мали продати за орієнтовною ціною від $2,1 мільйона до $3,4 мільйона.

Як пише Assosiated Press, "Вежа мечеті Кутубія" є єдиною картиною, яку британський лідер написав під час Другої світової війни. Черчилль написав пейзаж після конференції в Касабланці у січні 1943 року, на якій разом з тодішнім президентом Америки Франкліном Рузвельтом планували розгром нацистської Німеччини. Після цього британський премʼєр створив пейзаж і подарував її Рузвельту на згадку про поїздку.

На витворі мистецтва зображена мечеть XII століття в Марракеші Адміністративний центр північно-західного регіону Марракеш-Сафі, четверте за величиною місто в Королівстві Марокко, у місті проживає 928 850 осібз Атласькими горами на задньому плані. Черчилль був художником-аматором, який написав близько 500 картин після того, як зайнявся живописом у свої 40 років.

Керівник відділу сучасного Британського мистецтва у Christie's Нік Орчард розповів, що колишній прем'єр Британії захоплювався світлом у Марокко та Марракеші, а також їх природою.

Анджеліна Джолі продає на аукціоні картину Черчилля
"Вежа мечеті Кутубії". Associated Press

"Він любив сухе повітря, світло, сонце і те, як воно відбивається на пейзажах. І це абсолютно очевидно тут, на цій картині. Ви можете побачити довгі тіні і гори, що багровіють — класичне явище для заходу сонця", — зазначив Орчард.

Рузвельт помер у 1945 році, після чого картину продали. Перш ніж її купили Анджеліна Джолі і Бред Пітт у 2011 році, полотно змінило кількох власників. Подружжя офіційно розлучилося у 2019 році і тривалий час брало участь у поділі спільного майна.

Що відомо

  • Останнє полотно, створене колишнім прем’єр-міністром Британії Вінстоном Черчиллем, "Ставок із золотими рибками в Чартуеллі", продали на аукціоні за 357 тис. фунтів ($473,6 тис.).
На початок