Анджеліна Джолі продає на аукціоні картину Черчилля

Анджеліна Джолі продає на аукціоні картину Черчилля

Анджеліна Джолі продає на аукціоні картину Черчилля Associated Press

Американська акторка Анджеліна Джолі у березні продасть на аукціоні картину "Вежа мечеті Кутубії" (марокканський пейзаж) колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчилля.

Як пише Assosiated Press, 1 березня на аукціоні Christie's у Лондоні картину продадуть за орієнтовною ціною від $2,1 мільйона до $3,4 мільйона."Вежа мечеті Кутубія" є єдиною картиною, яку британський лідер написав під час Другої світової війни. Черчилль написав пейзаж після конференції в Касабланці у січні 1943 року, на якій разом з тодішнім президентом Америки Франкліном Рузвельтом планували розгром нацистської Німеччини. Після цього британський премʼєр створив пейзаж і подарував її Рузвельту на згадку про поїздку.

На витворі мистецтва зображена мечеть XII століття в Марракеші Адміністративний центр північно-західного регіону Марракеш-Сафі, четверте за величиною місто в Королівстві Марокко, у місті проживає 928 850 осібз Атласькими горами на задньому плані. Черчилль був художником-аматором, який написав близько 500 картин після того, як зайнявся живописом у свої 40 років.

Керівник відділу сучасного Британського мистецтва у Christie's Нік Орчард розповів, що колишній прем'єр Британії захоплювався світлом у Марокко та Марракеші, а також їх природою.

Анджеліна Джолі продає на аукціоні картину ЧерчилляAssociated Press

"Вежа мечеті Кутубії"

"Він любив сухе повітря, світло, сонце і те, як воно відбивається на пейзажах. І це абсолютно очевидно тут, на цій картині. Ви можете побачити довгі тіні і гори, що багровіють — класичне явище для заходу сонця", — зазначив Орчард.

Рузвельт помер у 1945 році, після чого картину продали. Перш ніж її купили Анджеліна Джолі і Бред Пітт у 2011 році, полотно змінило кількох власників. Подружжя офіційно розлучилося у 2019 році і тривалий час брало участь у поділі спільного майна.

Орчард сказав, що аукціонний дім сподівається, що зможе встановити новий рекорд для робіт Черчилля.

"Рекордна ціна Черчилля на аукціоні становить близько 1,8 мільйона фунтів за картину, яка, на мій погляд, не так важлива, як ця", - сказав він і додав, що, на його думку, "Вежа мечеті Кутубії" є найважливішою роботою прем'єра Британії.

Що відомо

  • Останнє полотно, створене колишнім прем’єр-міністром Британії Вінстоном Черчиллем, "Ставок із золотими рибками в Чартуеллі", продали на аукціоні за 357 тис. фунтів ($473,6 тис.).
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше