До України вперше привезли ескізи художника Василя Кандинського

До України вперше привезли ескізи художника Василя Кандинського

До України вперше привезли ескізи художника Василя Кандинського

В Україні вперше презентували виставку ескізів художника-абстракционіста Василя Кандинського. Це замальовки до його відомої картини "На білому ІІ".

Як передає Укрінформ, виставка "Василь Кандинський. Фігуративна свобода" відкрилася в Шоколадному будиночку в Києві. До України її привіз американський колекціонер Едвард Ходорковський.

"У цій колекції всього 15 робіт зі скетчбука, який складається з 43 ескізів. Василь Кандинський написав їх у 1922 році, коли тільки переїхав у Німеччину. Це замальовки до його відомої картини "На білому ІІ", – розповів Ходорковський.

Колекціонер придбав ці роботи понад 10 років тому, але не презентував їх, тому що не мав достатньо доказів для підтвердження їхньої оригінальності. Весь цей час колекціонер витратив на те, щоб провести дослідження та отримати схвалення від відомих учених, мистецтвознавців.

Василь Кандинський. Фігуративна свободаМистецький центр "Шоколадний будиночок"

Підготовка до виставки "Василь Кандинський. Фігуративна свобода"

Київ став першим містом світу, де відбулася повноцінна виставка цих ескізів.

"Роботи Кандинського – це не просто картини. Це втілення життя", – каже Ходорковський.

Ознайомитися з експозицією можна в київському мистецькому центрі "Шоколадний будинок" з 1 по 12 червня.

Що відомо

Васииль Кандинський (16 грудня 1866 — 13 грудня 1944) — живописець, графік і теоретик мистецтва. Жив та творив в Україні, Німеччині, Франції та Росії.

Вважається першим абстракціоністом. Автор книги "Про духовне в мистецтві", яка стала своєрідною теорією цього жанру. У ній автор розмірковував про асоціації, які викликає у глядача кожен колір, лінія чи геометрична фігура.

Сьогодні полотна Василя Кандинського зберігаються в найбільших музеях Європи та в приватних колекціях по всьому світу. Його картини входять в список найдорожчих робіт художників-абстракціоністів.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше