"Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик отримала приз на кінофестивалі в Сіетлі

"Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик отримала приз на кінофестивалі в Сіетлі

"Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик отримала приз на кінофестивалі в Сіетлі

Створений за підтримки Держкіно фільм "Земля блакитна, ніби апельсин" режисерки та сценаристки Ірини Цілик отримав гран-прі журі в категорії документального кіно 47-го Міжнародного кінофестивалю в Сіетлі (SIFF).

"Цього року на фестивалі, який відбувся 8 – 18 квітня, було представлено 92 повнометражних та 126 короткометражних робіт з 6 країн світу. І Україна – серед переможців!" – повідомили в Українській кіноакадемії, привітавши команду фільму з нагородою.

Фільм "Земля блакитна, ніби апельсин" оповідає про життя родини з містечка Красногорівка у "червоній зоні" Донбасу, яке чи не найбільше постраждало від обстрілів. 2014–2015 роки були дуже складними для цієї родини. Щоночі вони спали у підвалі. Будинок їхніх сусідів зруйнувало снарядом. Зруйнована і школа, де навчалися діти. Попри всі обставини, головні герої не втрачають надії та навіть пробують самі знімати фільми про війну.

Світова прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі "Санденс", де стрічка отримала нагороду за найкращу режисуру в категорії світового документального кіно. Відтоді фільм отримав вже понад два десятки нагород на міжнародних кінофестивалях.

"Земля" — повнометражний дебют режисерки. Загальна вартість виробництва фільму склала 5 652 тис. грн. Стрічка знімалася протягом 2017-2019 років у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області та в Києві.

Читайте також

Жінки, що грають в ігри: дивіться фільм Надії Парфан про переможниць Women in Arts 2021

Цілик, Алієв, Сеітаблаєв, Тихий: яке кіно люблять українські режисери

Чому двоє режисерів відмовилися від нагород Зеленського та куди подівся указ про їхнє нагородження

На початок