Сім'я першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла вже прямує у Київ. Ввечері 5 липня колишній політв'язень зустрінеться з дружиною та дітьми.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Сімʼя Нарімана Джеляла покинула Крим — його дружина Левіза та четверо дітей прямують до Києва. Сьогодні ввечері Джелял очікує їх побачити вперше після звільнення з полону.
Про це він сказав у коментарі Суспільному.
Крім того, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Facebook також опублікував інформацію про приїзд сім'ї колишнього політв'язня.
"Сім'я Нарімана — дружина Левіза та четверо дітей вже на шляху до України. Відповідно всі заходи, які ми були змушені вжити з метою безпеки членів сім'ї Нарімана, залишилися позаду", — йдеться в дописі.
Також він наголосив, що від завтрашнього ранку колишній політв'язень Наріман Джелял планує особисто зв'язатися з журналістами, які направили йому запити на спілкування.
Що відомо про Нарімана Джеляла
Наріман Джелялов — заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, який Росія визнала у 2016 році "екстремістською організацією".
3 та 4 вересня 2021 року в окупованому Криму російські силовики провели обшуки. Вони затримали 5 осіб у справі про "диверсію на газопроводі" в селі Перевальне. Серед них був Наріман Джелял. 6 вересня окупаційний суд його арештував та відправив під варту, як й інших затриманих.
21 вересня 2022 року окупаційний Верховний суд Криму оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу.
Його засудили до 17 років ув'язнення у колонії суворого режиму, призначили штраф у 700 тисяч рублів, а також 1,6 років обмеження свободи пересування.
19 листопада 2022 року він став одним із лауреатів спеціальній номінації літературної премії "Кримський інжир" — "Слова свободи".
У червні 2023 року голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що адміністрація Сімферопольського СІЗО-2 здійснює моральне та фізичне катування Джелялова. На початку жовтня 2023 року Джелялова окупанти етапували з Криму до російської в’язниці.
Ввечері 28 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що з полону вдалося звільнити 10 цивільних українців: Нарімана Джеляла, Валерія Матюшенка, Олену Пєх, Богдана Гелету, Івана Левицького, Миколу Швеця, Наталію Захаренко, Павла Купрієнка, Людмилу Гончаренко та Катерину Брюханову. Звільнені з російської неволі українці вже у Києві.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими водночас уточнили, що цивільні українці були звільнені у межах 53-го обміну, який розпочався 25 червня з визволення 90 військових.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook