На морський дрон Magura встановили ракети класу "повітря-повітря" і вже використовують в операціях у Чорному морі — ГУР

На морський дрон Magura встановили ракети класу "повітря-повітря" і вже використовують в операціях у Чорному морі — ГУР

Magura
Український військовослужбовець керує безпілотним морським дроном Magura V5 під час презентації військової техніки, 13 квітня 2024 року. REUTERS/Valentyn Ogirenko

Командир спецпідрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України "Group 13" з позивним "Тринадцятий" підтвердив, що одна з нових модифікацій безекіпажної морської платформи Magura має на борту ракети Р-73. Модифіковані морські дрони вже використовувались під час бойових операцій на Чорному морі.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це він повідомив в інтерв’ю Максиму Крапівному.

Р-73 є ракетами радянського виробництва класу "повітря-повітря", що оснащені інфрачервоною системою самонаведення. Дрони Magura з цими ракетами вже допомагали бійцям ГУР в операціях на Чорному морі, що стало "серйозним фактором страху і ризику" для авіації РФ.

"Такі розробки ефективні — росіяни їх дуже бояться. Коли вони їх бачать, то бояться навіть підлітати. А унікальність в тому, що такого ні в кого немає. [...] Це озброєння вже встановлене, і воно буде давати свої результати", — зазначив командир "Group 13".

Як він пригадує, коли керований ним цей морський дрон уразив російський розвідувальний корабель "Іван Хурс", то його накрив адреналін, що навіть руки спітніли.

"Дроном треба керувати досить ювелірно, я б сказав — ніжно. Рухи не мають бути різкі й неконтрольовані. Все має відбуватись плавно", — зауважив Тринадцятий.

У свою чергу, представник ГУР Андрій Юсов розповів у коментарі "Фактам Тижня" на ICTV, що Magura довели свою ефективність, позбавивши РФ домінування у Чорному морі, а також знизили загрози для України.

"Чорноморський флот РФ за підтримки авіації та інших компонентів тиснув і намагався створювати додаткові загрози для України, наших Сил безпеки і оборони: зокрема, загрози десантних операцій. Морські дрони, насамперед — Magura V5, стали такою асиметричною відповіддю, яку ворог досі не може наздогнати", — пояснив він.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок