Висока вірогідність, що велика частина екіпажу ВДК "Цезар Куніков" загинула — Плетенчук

Висока вірогідність, що велика частина екіпажу ВДК "Цезар Куніков" загинула — Плетенчук

ВДК "Цезар Куніков"
ВДК "Цезар Куніков". Фото: losbarcosdeeugenio.com

Під час знищення російського великого десантного корабля "Цезар Куніков" 14 лютого могла загинути велика частина екіпажу.

Про це повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в етері національного телемарафону.

"Корабель у море сам не ходить. Відповідно екіпаж був присутній на борту російського десантного корабля "Цезар Куніков". Враховуючи умови погоди, час доби — було темно, висока вірогідність, що велика частина екіпажу загинула. Швидкі забирали їх з берега, але в якому стані — сказати важко. Когось вони з води діставали, але враховуючи те, що ми на відео навіть не бачили рятувальних засобів, то, скоріше за все, ці моряки опинилися просто у воді", — зазначив він.

Що відомо про знищення ВДК "Цезар Куніков"

У ніч на 14 лютого Головне управління розвідки Міноборони України дронами атакувало російський великий десантний корабель (ВДК) "Цезар Куніков" у Чорному морі. Він затонув.

Генштаб ЗСУ підтвердив затоплення російського ВДК в районі Алупки окупованого Криму.

Згодом у ГУР МО України показали знищення російського корабля морськими дронами "Magura V5".

Представник ГУР Андрій Юсов заявив, що внаслідок знищення "Цезаря Кунікова" загинула більша частина екіпажу.

Що відомо про ВДК "Цезар Куніков"

Російський десантний корабель "Цезар Куніков" проєкту 775 — одне із найновіших російських суден. Він базується у Севастополі. Міг вміщати 87 членів екіпажу на борту.

До повномасштабного російського вторгнення корабель брав участь в операції KFOR в Косово (1999 рік), російсько-грузинській війні (2008 рік) та здійснював забезпечення сирійської армії (2015 рік).

24 березня 2022 року в порту Бердянська ВДК було пошкоджено. 14 травня 2023 року вийшов із заводу після ремонту та фарбування.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок