Знищення російського корабля "Цезар Куніков": скільки ВДК РФ залишилось у Чорному морі

Знищення російського корабля "Цезар Куніков": скільки ВДК РФ залишилось у Чорному морі

ВДК "Цезар Куніков"
ВДК "Цезар Куніков". Фото: Міноборони РФ

Після затоплення українськими морськими дронами російського великого десантного корабля "Цезар Куніков" 14 лютого, у Чорному морі залишилось всього дев'ять ВДК Росії, три з них перебувають на ремонті або чекають на нього.

Про це повідомила українська розвідувально-аналітична платформа "Військовий Віщун" на своєму каналі у Telegram.

"З них тільки 4 кораблі належать ЧФ (станом на 2021 рік), всі решта (5) були перекинуті з інших флотів під час готування та планування операцій по захопленні українського Півдня в 2022 році. Серед 9 кораблів за аналізом супутникових знімків та інформації з відкритих джерел можна встановити, що 3 з них перебувають на ремонті (або чекають його)", — йдеться у повідомленні.

Аналітики зауважили, що відповідні українські спецоперації по ліквідації російських кораблів є підготовкою до операцій по унеможливленні руху на Кримському автомобільному та залізничному мосту через Керченську протоку.

Що відомо про знищення ВДК "Цезар Куніков"

У ніч на 14 лютого Головне управління розвідки Міноборони України дронами атакувало російський великий десантний корабель (ВДК) "Цезар Куніков" у Чорному морі. Він затонув.

Генштаб ЗСУ підтвердив затоплення російського ВДК в районі Алупки окупованого Криму.

Згодом у ГУР МО України показали знищення російського корабля морськими дронами "Magura V5".

Представник ГУР Андрій Юсов заявив, що внаслідок знищення "Цезаря Кунікова" загинула більша частина екіпажу.

Що відомо про ВДК "Цезар Куніков"

Російський десантний корабель "Цезар Куніков" проєкту 775 — одне із найновіших російських суден. Він базується у Севастополі. Міг вміщати 87 членів екіпажу на борту.

До повномасштабного російського вторгнення корабель брав участь в операції KFOR в Косово (1999 рік), російсько-грузинській війні (2008 рік) та здійснював забезпечення сирійської армії (2015 рік).

24 березня 2022 року в порту Бердянська ВДК було пошкоджено. 14 травня 2023 року вийшов із заводу після ремонту та фарбування.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок