Представництво президента в АРК засудило затримання Курбедінова

Представництво президента в АРК засудило затримання Курбедінова

Представництво президента в АРК засудило затримання Курбедінова
. Фото: Представництво президента України в АР Крим

Представництво президента України в АР Крим засудило незаконне затримання кримського адвоката Еміля Курбедінова 15 лютого, а також вимагає негайного припинення переслідування та будь-якого перешкоджання його професійній діяльності.

Відповідну заяву оприлюднили на сайті відомства.

"Представництво вчергове засуджує незаконне затримання Курбедінова та вимагає негайного припинення переслідування адвоката та будь-які форми перешкоджання його професійній діяльності", — йдеться у повідомленні.

Крім того, представництво президента в АРК закликає міжнародне товариство та світову адвокатську спільноту відреагувати на затримання та складання адмінпротоколу окупаційними силовиками у Криму на Курбедінова, а також засудити системні переслідування незалежних адвокатів, порушення стандартів та гарантій адвокатської діяльності на півострові.

"Просимо журналістів максимально широко висвітлювати ситуації тиску та перешкоджання роботі незалежних адвокатів у тимчасово окупованому Криму. Саме захисники — один із небагатьох останніх каналів зв’язку та захисту політв’язнів, яких рф незаконно утримує в окупації", — зазначається у заяві.

У відомстві наголосили, що тільки звільнення Криму від російської окупації унеможливить порушення прав людини та переслідування українських громадян.

Що відомо про Еміля Курбедінова

Еміль Курбедінов — український і російський правозахисник, один із провідних кримських адвокатів, які спеціалізуються на політичних справах, захисник багатьох кримських татар-політв'язнів та лауреат Міжнародної правозахисної премії Front Line Defenders (2017).

Перший свій адмінарешт отримав у 2017 році під час поїздки до Бахчисараю. Захисника затримали на в'їзді у місто співробітники "Центру протидії екстремізму МВС РФ" (Центр "Е"). Після чого відвезли назад до Сімферополя, де провели обшук в офісі. Згодом його засудили до 10 діб арешту за "екстремістські" дописи у забороненій в Україні мережі "ВКонтакте" за 2013 рік про конференцію "Хізб ут-Тахрір".

У 2018 році Курбедінов був затриманий дорогою з дому в офіс співробітниками Центру “Е” та звинувачений у порушення статті 20.3 Кодексу адміністративних правопорушень РФ (пропаганда і демонстрація нацистської, екстремістської чи іншої забороненої символіки).

Переслідування адвокатів в окупованому Криму

13 жовтня 2023 року росіяни затримали адвоката Олексія Ладіна. Під час обшуку та затримання в нього вилучили матеріали, що містять адвокатську таємницю. Ладіна заарештували на 14 діб за "демонстрацію забороненої символіки" та оштрафували за антивоєнну публікацію у соцмережі. Також окупаційна поліція Криму звернулася з проханням про позбавлення ліцензії на юридичну діяльність заарештованого адвоката.

У серпні 2022 року Адвокатська палата Чечні позбавила кримських адвокатів Лілю Гемеджі, Рустема Кямілева та Назіма Шейхмамбетова професійного статусу. Через це вони не зможуть брати участь у кримінальних справах.

У травні 2022 році окупанти затримали двох захисників: Еміне Авамілєва відбула п'ять діб арешту, Айдер Азаматов, отримав вісім діб арешту. Обох затримали, коли вони прибули до суду для захисту іншого адвоката — Назіма Шейхмамбетова.

26 травня 2023 року в окупованому Криму “суд” визнав винним адвоката Едема Семедляєва у "дискредитації ЗС РФ". Адвоката оштрафували на 75 тисяч рублів.

Адвоката Еміля Курбедінова до 15 лютого затримували двічі: у 2017 та 2018 роках.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок