Жодних законних підстав для притягнення Курбедінова за його публікації немає — Полозов

Жодних законних підстав для притягнення Курбедінова за його публікації немає — Полозов

Ексклюзивно
Кримський адвокат Еміль Курбедінов
Кримський адвокат Еміль Курбедінов. Фото: Кримська солідарність

Складання адмінпротоколу на адвоката Еміля Курбедінова у Криму 15 лютого немає жодних законних підстав. Це систематичний тиск на незалежних адвокатів. Але немає гарантій, що адміністративні переслідування не переростуть у кримінальні.

Про це повідомив кримський адвокат Микола Полозов у коментарі Суспільне Крим.

"Цілком очевидно, що це черговий акт тиску на незалежних адвокатів на території окупованого Криму з боку російських силовиків. Я нагадаю, що співробітники Центру з протидії екстремізму вже не вперше намагаються чинити тиск на адвокатів, які захищають українських політв'язнів, кримських татар... Насправді, жодних законних підстав для притягнення Еміля Курбедінова за його публікації — немає. Але, ми прекрасно розуміємо правозастосовчу практику, коли, наприклад, щодо Едема Семедляєва було порушено справу про адміністративне правопорушення", — розповів він.

За словами Полозова, публікація, через яку окупаційні співробітники Центру "Е" звинувачують Курбедінова за поширення інформації, що може завдати шкоди громадськості, має лише коментар юридичного характеру щодо призову в армію РФ та не відображає жодних дискредитуючих чи недостовірних відомостей.

"І в даному випадку, за цим адміністративним порушенням передбачено штраф у вигляді покарання. Я думаю, що тут справа не стільки у формальному підході, за що там цей штраф виписують і складають протокол, а загалом, у такому систематичному тиску. Причому з боку одного і того ж органу — Центру з протидії екстремізму на незалежних адвокатів, які продовжують працювати в окупованому Криму. У випадку з кримськими адвокатами, гарантій, що ці адміністративні переслідування не переростуть у кримінальні, звичайно ж ніхто дати не може", — зазначив адвокат.

Що відомо про Еміля Курбедінова

Еміль Курбедінов — український і російський правозахисник, один із провідних кримських адвокатів, які спеціалізуються на політичних справах, захисник багатьох кримських татар-політв'язнів та лауреат Міжнародної правозахисної премії Front Line Defenders (2017).

Перший свій адмінарешт отримав у 2017 році під час поїздки до Бахчисараю. Захисника затримали на в'їзді у місто співробітники "Центру протидії екстремізму МВС РФ" (Центр "Е"). Після чого відвезли назад до Сімферополя, де провели обшук в офісі. Згодом його засудили до 10 діб арешту за "екстремістські" дописи у забороненій в Україні мережі "ВКонтакте" за 2013 рік про конференцію "Хізб ут-Тахрір".

У 2018 році Курбедінов був затриманий дорогою з дому в офіс співробітниками Центру “Е” та звинувачений у порушення статті 20.3 Кодексу адміністративних правопорушень РФ (пропаганда і демонстрація нацистської, екстремістської чи іншої забороненої символіки).

Переслідування адвокатів в окупованому Криму

13 жовтня 2023 року росіяни затримали адвоката Олексія Ладіна. Під час обшуку та затримання в нього вилучили матеріали, що містять адвокатську таємницю. Ладіна заарештували на 14 діб за "демонстрацію забороненої символіки" та оштрафували за антивоєнну публікацію у соцмережі. Також окупаційна поліція Криму звернулася з проханням про позбавлення ліцензії на юридичну діяльність заарештованого адвоката.

У серпні 2022 року Адвокатська палата Чечні позбавила кримських адвокатів Лілю Гемеджі, Рустема Кямілева та Назіма Шейхмамбетова професійного статусу. Через це вони не зможуть брати участь у кримінальних справах.

У травні 2022 році окупанти затримали двох захисників: Еміне Авамілєва відбула п'ять діб арешту, Айдер Азаматов, отримав вісім діб арешту. Обох затримали, коли вони прибули до суду для захисту іншого адвоката — Назіма Шейхмамбетова.

26 травня 2023 року в окупованому Криму “суд” визнав винним адвоката Едема Семедляєва у "дискредитації ЗС РФ". Адвоката оштрафували на 75 тисяч рублів.

Адвоката Еміля Курбедінова до 15 лютого затримували двічі: у 2017 та 2018 роках.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок