Затримання Еміля Курбедінова: міжнародна правозахисна організація висловила солідарність з кримським адвокатом

Затримання Еміля Курбедінова: міжнародна правозахисна організація висловила солідарність з кримським адвокатом

Кримський адвокат Еміль Курбедінов
Кримський адвокат Еміль Курбедінов. Фото: Кримська солідарність

Міжнародна правозахисна організація ARTICLE 19 висловила солідарність з кримським адвокатом Емілем Курбедіновим, якого затримали окупаційні силовики у Криму та склали адмінпротокол за "зловживання свободою масової інформації".

Про це організація написала на своєму офіційному акаунті в Х (колишній Twitter).

"Ми солідарні з Курбедіновим, який був активним захисником кримських татар, активістів та журналістів, які зазнають репресій", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про ARTICLE 19

Article 19 — це міжнародна правозахисна організація, яка займається захистом і просуванням свободи слова та свободи інформації по всьому світу.

Свою назву організація отримала від статті 19 Загальної декларації прав людини, в якій наголошується: "Кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів".

Article 19 також є одним із засновників Міжнародної асоціації із захисту свободи слова (IFEX) — центру обміну інформацією для глобальної мережі неурядових організацій, що слідкують за порушеннями свободи вираження думок у світі.

Що відомо про Еміля Курбедінова

Еміль Курбедінов — український і російський правозахисник, один із провідних кримських адвокатів, які спеціалізуються на політичних справах, захисник багатьох кримських татар-політв'язнів та лауреат Міжнародної правозахисної премії Front Line Defenders (2017).

Перший свій адмінарешт отримав у 2017 році під час поїздки до Бахчисараю. Захисника затримали на в'їзді у місто співробітники "Центру протидії екстремізму МВС РФ" (Центр "Е"). Після чого відвезли назад до Сімферополя, де провели обшук в офісі. Згодом його засудили до 10 діб арешту за "екстремістські" дописи у забороненій в Україні мережі "ВКонтакте" за 2013 рік про конференцію "Хізб ут-Тахрір".

У 2018 році Курбедінов був затриманий дорогою з дому в офіс співробітниками Центру “Е” та звинувачений у порушення статті 20.3 Кодексу адміністративних правопорушень РФ (пропаганда і демонстрація нацистської, екстремістської чи іншої забороненої символіки).

Переслідування адвокатів в окупованому Криму

13 жовтня 2023 року росіяни затримали адвоката Олексія Ладіна. Під час обшуку та затримання в нього вилучили матеріали, що містять адвокатську таємницю. Ладіна заарештували на 14 діб за "демонстрацію забороненої символіки" та оштрафували за антивоєнну публікацію у соцмережі. Також окупаційна поліція Криму звернулася з проханням про позбавлення ліцензії на юридичну діяльність заарештованого адвоката.

У серпні 2022 року Адвокатська палата Чечні позбавила кримських адвокатів Лілю Гемеджі, Рустема Кямілева та Назіма Шейхмамбетова професійного статусу. Через це вони не зможуть брати участь у кримінальних справах.

У травні 2022 році окупанти затримали двох захисників: Еміне Авамілєва відбула п'ять діб арешту, Айдер Азаматов, отримав вісім діб арешту. Обох затримали, коли вони прибули до суду для захисту іншого адвоката — Назіма Шейхмамбетова.

26 травня 2023 року в окупованому Криму “суд” визнав винним адвоката Едема Семедляєва у "дискредитації ЗС РФ". Адвоката оштрафували на 75 тисяч рублів.

Адвоката Еміля Курбедінова до 15 лютого затримували двічі: у 2017 та 2018 роках.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок