Британія запустила проєкт для підтримки українців в окупованому Криму

Британія запустила проєкт для підтримки українців в окупованому Криму

Британія запустила проєкт для підтримки українців в окупованому Криму
. Фото: УНІАН

У день сьомої річниці незаконної анексії Криму Велика Британія оголосила про старт проєкту щодо покращення життя українців, які проживають на окупованому півострові. Завдяки цій ініціативі громадяни зможуть відвідувати лікарні на Херсонщині та отримати українські паспорти.

Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Британії Домініка Рааба, опублікованій на сайті британського уряду.

Зазначається, що Британія виділить 168 тисяч фунтів стерлінгів (235 тисяч доларів) на підтримку місцевої влади Херсонської області, яка втілюватиме проєкт. Тож жителі Криму зможуть відвідувати місцеві госпіталі та отримувати українські паспорти. Також у Лондоні привітали Міжнародну платформу щодо Криму, яка об'єднає світову спільноту для підтримки повернення півострова Україні. Крім того, Британія закликала Росію звільнити всіх українських політичних в'язнів.

"Велика Британія разом з Україною виступає проти незаконної анексії Криму і продовжить підтримувати тих, на чиї життя вплинула протиправна російська агресія. Росія намагається приховати свої порушення прав людини, обмежуючи доступ до Криму міжнародним моніторинговим місіям, але ми співпрацюватимемо з ООН та іншими міжнародними партнерами, щоб гарантовано закликати Росію до відповідальності", — заявив очільник британського МЗС Домінік Рааб.

Що відомо

  • 20 лютого у МЗС оприлюднили наслідки семирічної російської агресії проти України.
  • МЗС проситиме Євросоюз про нові санкції через репресії проти кримських татар.
  • Україна планує винести інформацію про незаконні обшуки, затримання та іншу протиправну діяльність Росії на тимчасово окупованих територіях на розгляд сесії Генеральної Асамблеї ООН.
  • Верховна рада в цілому підтримала проєкт постанови про звернення парламенту до урядів і парламентів держав світу щодо засудження тимчасової окупації Криму, порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях і про звільнення політичних в'язнів, які є громадянами України.
  • Генасамблея ООН підтримала посилену резолюцію про права людини в Криму.
На початок