Генасамблея ООН підтримала посилену резолюцію про права людини в Криму

Генасамблея ООН підтримала посилену резолюцію про права людини в Криму

Офiцiйно
Генасамблея ООН підтримала посилену резолюцію про права людини в Криму

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй розглянула та схвалила проєкт резолюції, "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".

Відповідне рішення підтримали представники 64 країн-членів, 23 проголосували проти. Ще 86 держав утримались від голосування, повідомляє представництво України при ООН.

Ухвалена резолюція про права людини є вже п’ятою поспіль від початку окупації Криму Росією. Документ підготували на основі двох останніх доповідей Генерального секретаря ООН, представлених на вимогу Генасамблеї, він містить численні факти масових порушень прав людини на окупованих Росією територіях.

Документ констатує продовження Росією протиправного переселення російських громадян на півострів та примус до зміни громадянства з метою штучної зміни демографічного складу населення. Також автори закликають до припинення кримінального переслідування за ухилення від військового призову, засуджує безкарність за випадки насильницьких зникнень та констатує роль ФСБ РФ у задокументованих випадках тортур.

Як зазначив у своєму Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, резолюція посилить тиск на Росію, щоб змусити її дотримуватись міжнародного гуманітарного права.

"Резолюція закликає посилити взаємодію у рамках міжнародних структур, аби змусити Росію як окупаційну владу виконувати зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом, забезпечити безперешкодний і повний доступ до Криму для міжнародних моніторингових місій", – написав він.

За словами Кулеби, ухвалення резолюції вкотре доводить, що світ зберігає солідарність з Україною в питанні належності Криму.

Що відомо

  • 7 грудня Генасамблея ООН розглянула та ухвалила проєкт резолюції щодо Криму, яка засуджує мілітаризацію півострова Росією.
  • Прокурорка Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда заявила, що події в Україні після 20 лютого 2014 року на Донбасі та у Криму мають ознаки злочинів та вимагають детальнішого розслідування.
  • Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що міністерство готує пакет санкцій щодо усіх осіб, причетних до приватизації винзаводу "Масандра" в окупованому Криму.

На початок